Prezidentu republiky pomáhejme a braňme ho!


Nepatřím k těm, kteří bezmezně obdivuji Miloše Zemana. Je naším prezidentem, řádně zvoleným. Má řadu chyb, ale kdo je nemá. Kromě schopností u něj oceňuji, že drží slovo. Nejen občas je napadán za to, co řekl. Někteří novináři jeho výrokům dávají i jiný výklad.

Ing. Miloš Zeman se nikdy netajil svým názorem na osobu a úlohu sv. Václava. Svého času o této problematice se vyjádřil v parlamentu. Zřejmě i proto se letos jeho oslav nezúčastnil. Trávil volno v soukromí, měl narozeniny, ale přesto někteří „zasvěcenci“ tvrdí, že porušil tradici. Jeho předchůdci se zachovali jinak. Ani Havel, ani Klaus, pokud vím, tomuto svatováclavském kultu nefandili.

V těchto dnech se objevují úvahy o tom, jak roste brutalita mladých lidí, včetně děvčat. Krádeže, přepadávání, růst drogově závislých… Dokonce se vrhají i na policisty. Byl zaznamenán případ, kdy do policisty, který upadl, kopali, a to i do jeho hlavy. Laserem byl ohrožován vrtulník…

Zatím nikdo zřetelně nepoukázal, krom obecného horlení, že za to mohou i někteří politici, ale zejména tisk, televize. Ukažte mi stát, kde pod tak neomalenou palbou je hlava státu, jako nyní prezident republiky M. Zeman Pokud nejde viditelně o trestní záležitosti, především o korupci, tak nikde. Z „virózy“ se neustále vytloukal politický kapitál, ač prezident dodatečně osvětlil, že má cukrovku, která ovlivňuje i jeho chůzi. Sám se o tomto postižení dozvěděl od lékařů.

Prezident přijde na návštěvu, kousek opodál studenti nastaví řadu láhví od alkoholu, zvedají skleničky a pokřikují. Nedávno na prezidenta pískal muž, ač pozván k mikrofonu, odmítl a dul do píšťaly dál. Jeden deník potom napsal, že byl sražen k zemi. Kde je však nějaký dodatek o vážnosti prezidentské funkce, která nemá být zlehčována či dokonce špiněna. Nebo si přečtete v novinách článek „Cukrovkář Zeman přivezl dárek“. Je to opravdu vtipné? Nečetl jsem nikdy titulek „Kulhající Klaus zavítal…“a pokud jde o Havla, je známo, že holdoval alkoholu přes míru. Zapomnělo se na snímky, kde je řada sklenek a lahví, zatímco Dáše se bavila v sále? Vypráví se dokonce o tom, že v opilosti spadl do vody a kdyby nebyl včas vytažen, utopil by se. Jsou i další historky, které jsou dávány k dobru, a jejichž „hrdinou“ je V. Havel.


Je tu očividná snaha vmanévrovat diváky a čtenáře do pochybností o prezidentovi. Stojí to sice peníze a čas k získání ochotných lidí k tomu, ale dílo roste. Ono jezuitské „účel světí prostředky“ časem působí. Dobře to znal i nebožtík Goebbels. Kopnout do Zemana si pospíšil i Nečas po konzumaci bavorských vdolečků. Dle něj Zeman ještě nedorostl do úrovně 21. století, jak svědčil jeho vídeňský výrok o sudetských Němcích. To vyřkl moravský jura, který si liboval více v příšeří dámských ložnic, než v premiérském křesle, až najednou jeho milenka převzala nějaké premiérské funkce do svých vlastních rukou.

Kritikou nešetřil ani orlický pán, ač sám by měl být ve středu kritiky všech českých médiích. Jeho zahraniční ministrování bylo pohromou pro republiku. Fandil a dosud fandí Rakušanům, Němcům, a dokonce i těm sudetským, k nimž má zřejmě nejblíže. Jako horlivý křesťan se nadál Boží milosti. Ale ten na nebesích dobře ví, že Karlík křesťanství jen hraje. Je asi tak dobrým křesťanem, jako je dobrým Čechem. Proto ten nahoře usoudil, že Karel s čírem je na Hradčanech nežádoucí.


Článek v Lidových novinách, den před 28. zářím, mi doslova vyrazil dech. Jeho autor Kalvoda již pomalu upadl do zapomnění. Kdysi význačný politik s oslňujícím startem. Muž s neodlučnou dýmkou byl dokonce místopředsedou vlády a delší dobu také předsedou Občanské demokratické aliance (ODA), jež stála dokonce napravo od ODS. Když KDU-ČSL chtěla zpečetit svou „středovost“ v politickém spektru, usilovala o založení čtyřkoalice, jíž by, kromě ní, tvořila Unie svobody, Demokratická unie a ODA. Celý pravičácký projekt po čase ztroskotal na velkých dluzích, v řádu desítek milionů korun, které nasekala ODA. Kalvoda nedojel na obrovské dluhy, ale na to, že neoprávněně používal titul JUDr., kromě dalšího. A tak mu nezbylo nic jiného, než se začít poctivě živit. Je advokátem. Nyní patrně usoudil, že po tak dlouhé době by se mohl opět blýsknout. Zplodil text „Ztělesnění české šikovnosti“. Začal nenápadně s kauzou OKD. Zásadně k Zemanovi přičleňuje slovo „soudruh“ (soudruzi Čalfa, Dlouhý mu patrně nevadí). Zeman si podle něho hraje na „vůdce lidu“, což hned ironizuje, Obviňuje prezidenta, že vychází vstříc těm nejnižším pudům, ba neštítí se prý ani vydírání. Samozřejmě, že názor Zemana na řešení situace na Ostravsku odmítá a právně jej po svém rozebírá.

Když se vrhl do žlučovitých výpadů, že „zemanova parta vyhrožuje a chová se s asiatskou brutalitou“, diví se Kalvoda, proč mlčí akademická obec, asi v případě Putna, proč se neozve soudcovská unie.

Pan autor se rozmáchl ještě dále. V době, kdy se vzpomíná 75. výročí Mnichova a historici se shodli, že vzepřít se vojensky Hitlerovi, by byla národní sebevražda, konstatuje pan Kalvoda něco zcela jiného. Největším „šikulou“ u nás byl dr. E. Beneš, který dvakrát přivedl český národ do otroctví. Patřičně se opřel i do Dubčeka. A to nejhorší tkví v závěru tohoto jedovatého výplodu. Připadá mi to přímo jidášské. Když Zemana znectil, jak jen mohl, volá: zaplať pánbůh za to, Miloši, díky“ – aby po zatykání hned zopakoval zmínku o opilství.

Pan advokát Kalvoda zneužíval doktorský titul. Nedosáhl ho studiem, jen si ho „osvojil“. Na rozdíl od něj E. Beneš studoval poctivě, byl z chudé rodiny. Všechny tituly dosáhl díky obrovské píli. Uznávala jej i cizina. Pan Kalvoda zřejmě, i jako advokát, nepracuje za „malý peníz“. Tento jedovatý článek nevznikl za „hubičku“ či z čirého idealistického přesvědčení, navíc v době předvolební. Jde pravděpodobně o chladný kalkul zřejmě vyrobený na objednávku a příslušný honorář nebude počítán dle řádků. Časem by se možná dalo i vysledovat, kdo stál v pozadí.

Josef Sedlák. Plzeň

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz