Páté výročí pseudostátu Kosovo - hanebná role českého ministra zahraničí Schwarzenberga

(Vyšlo na portálu Srpski Kulturni Klub, Novi Sad – překlad ze srbštiny)

Prof. Dr. Rajko Doleček, DrSc.


V souvislosti s pátým výročím samoprohlášení nezávislosti pseudostátu Kosovo 17. února 2008, manifestovala větší skupina Čechů se srbskými a českými prapory a velikým transparentem KOSOVO JE SRBSKO. Manifestace se uskutečnila na hlavním místě pro takové příležitosti, na Václavském náměstí, v samotném centru Prahy. Nicméně pseudostát Kosovo více méně podvodem uznal i český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg 21.května 2008, což současně odsoudila veliká většina Čechů. Poškodil tím tradiční srbsko-české bratrské přátelství. Tento „hřích“ byl také jednou z mnoha příčin jeho porážky ve volbách prezidenta republiky.


V České republice (ČR), v druhém kole prezidentských voleb 25. a 26.ledna 2013, přesvědčivě zvítězil kandidát levice ing.Miloš Zeman s 54,8% ku 45,2% počtu voličů pro jeho soupeře Karla Schwarzenberga, nynějšího ministra zahraničí ČR. Rozdíl v počtu voličů byl necelých 480 000. Voleb se účastnilo 59% registrovaných voličů. Ve všech 13 krajích ČR zvítězil Zeman, Schwarzenberg pouze v Praze.. Ministr Schwarzenberg byl ten, který oklamáním 21.května 2008, proti vůli veliké většiny národa a prezidenta Republika Klause, bez schválení parlamentem a proti vůli jeho zahraničního výboru, uznal suverenitu pseudostátu Kosovo. Kromě toho tvrdil, že Benešovy dekrety jsou neplatné a že za zločiny spojené s vyhnáním Němců z Československa by naši předkové, včetně Beneše, byli dnes postaveni před Haagský tribunál.


Ministr pochází ze starého, bohatého, katolického šlechtického rodu, s rakousko-uherskými kořeny a kvůli tomu beze sporu protisrbský, jako kříšené Rakousko-Uhersko. Kromě toho 75letý ministr nemluví zrovna nejlépe česky, má české a švýcarské občanství (tam většinou času také žil) a je předsedou velmi pravicové strany TOP 09, jejíž tři ministry v dnešní vládě lid nejvíce nemá rád (nenávidí), kvůli jejich krajně proti sociálním postupům a přehnanému šetření, které, jak se ukazuje, poškozuje i ekonomiku ČR. To jsou ministr financí Kalousek, zdravotnictví Heger, práce a sociální politiky Drábek (už dříve odstoupil).


Ministr měl mimořádnou podporu medií – veliká většina českého tisku je v německých rukách (!). Jednostranná podpora TV 1 a 24 byla místy téměř trapná. Samozvaná „národní elita“ (řada herců, spisovatelů, dokonce i někteří vědci, sportovci) vyplňovala ankety, mluvila v televizi i rozhlase, psala do tisku, aby byl zvolen Schwarzenberg za budoucího prezidenta. Popletla hlavu části mládeže, takže dokonce i někteří gymnazisté agresivně přemlouvali voliče, aby volili Schwarzenberga. I když přece vědí, že dnešní vláda, jejíž je Schwarzenberg podpředsedou, má v úmyslu přinutit mládež, studenty, platit školné (dosud studenti univerzit školné neplatí), ale že dostanou půjčky, které začnou splácet, jakmile se osamostatní. A banky zase vydělají.


Velikou podporu kandidátovi levice Zemanovi poskytl, přes své pravicové smýšlení, prezident ČR Václav Klaus, jinak veliký přítel Srbů. Zemana podpořily i odbory, váleční veteráni, Svaz bojovníků za svobodu (dřívější Svaz antifašistických bojovníků), sociálnědemokratická a komunistická strana. Velikou roli v Zemanově vítězství každopádně odehrála skutečnost, že byl Schwarzenberg spojován se spoluprací se sudetskými Němci, že hájí jejich zájmy, jejich „lidská práva“, že je známý přítel Německa, člen skupiny Bilderberg a tzv.Trilaterály, jakož že i obhajuje smlouvu mezi nynější pravicovou vládou a různými církvemi (hlavně katolickou), podle které by měl stát vrátit církvím přes 134 miliardy Korun českých (5,5 miliard euro) pro majetek, který jim odebrala (nacionalizovala) předešlá komunistická vláda, i když v otázce skutečného vlastnictví mnoha objektů neexistují jasné důkazy. Tato restituce by se měla uskutečnit během 30 let, a to ve formě 59 miliard korun českých v penězích a 75 miliard ve formě majetku, který byl církvím odebrán (lesy, pole, rybníky, budovy apod.). Katolická církev by se tak stala „největším kapitalistou“ ve státě. Zeman kritizoval velikost restituce v čase, kdy stát nejvíce šetří na sociálně nejslabších v národě (/penzisté, invalidé, nezaměstnaní, rodiny s dětmi, atd.), demontuje stále víc české dosavadní bezplatné zdravotnictví, za mnohé léky, za které se dříve neplatilo, musí teď občané ČR platit. Otázka zrady bratrských vztahů mezi Srby a Čechy panem Schwarzenbergem, jeho uznáním suverenity Kosova, nebyla moc připomínána , i když byl kritizován bývalý prezident Havel kvůli jeho hloupému výrazu „humanitární bombardování“, kvůli jeho absolutní podpoře všech akcí NATO. Dokonce ho dost ostře kritizoval i dnešní prezident Klaus.


Miloš Zeman byl předsedou vlády ČR, když byla země přijata do NATO (12.března 1999), to znamená 12 dnů před NATO agresí proti Jugoslávii (24.března 1999). Autorovi o tom Zeman řekl, že NATO zažádalo od vlády ČR povolení k přeletu jeho bombardovacích letadel z Německa toho 24.března, přes území ČR. Vláda ČR stále protahovala čas své odpovědi, a když chtěla ještě nějaké vysvětlení, NATO bombardovací letadla už přelétávala ČR, aby bombardovala Srbsko, vlastně „malou Jugoslávii“ (tj.Srbsko a Černou Horu, počítaje v to i část Srbska, Kosovo a Metohiji). Při tom NATO slibovalo, že budou bombardovány jen cíle přísně vojenského rázu. Ale ty stovky zničených srbských civilních domů, škol, zdravotnických zařízení, továren, tepláren a tisíce mrtvých a zmrzačených civilů v Srbsku jsou důkazem toho, jak lhalo. Zeman je jednoznačně pro spolupráci s Evropskou unií, ale že ČR nebude slepě poslouchat vše, co požaduje Brusel, kdyby to bylo proti zájmům ČR.


Inaugurace prezidenta republiky Miloše Zemana se má uskutečnit 8.března 2013. On teď připravuje svůj inaugurační projev, pomalu si vybírá své nejbližší spolupracovníky. Zemanova vada je, že hodně kouří. Během voleb se velmi angažovala jeho skutečně hezká 18letá dcera Kateřina, zatím co se jeho paní Ivana mnohem méně ukazovala. Ale, jak tisk i televize uvádějí, i paní Ivana se teď docela vážně chystá na roli první dámy České republiky. Svou dceru Zeman nazval „první slečna Česka“.


Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz