Zamyšlení nad poselstvím stalingradského Rusa,

pana Dmitrije Straševského, Čechům
Poslouchal jsem poselství stalingradského činovníka pana Dmitrije Straševského, vzpomínajícího na dlouholeté přátelství Rusů a Čechů a na společné pracovní dílo,   -   a jímal mne nad naší vládou a politiky vztek. Stydím se za naši vládu, za náš parlament a zejména za senát, který jakoby byl centrem protiruského štváčství.

 A zejména jsem zděšen nad ženami parlamentu - paní Langlšádlovou, paní Němcovou, paní Pekarovou, které jakoby nebyly matkami a ochranitelkami dětí, a které s šíleným leskem v očích vykřikují nenávistně proti Rusku a ruským lidem. A nejraději by je zničily válkou. Ani si neuvědomují, že jsou jako myši, které řvou.

Všichni takoví předáci pak poštvávají Ukrajinu proti Rusku a nahrávají odpornému banderismu a tlupám zasévajícím skázu a zmar mezi lid Ukrajiny, jako například pluk AZOV. 


Všichni Rusové by měli vědět,

 že činy současné mocenské kliky Česka nejsou činy českého národa ,

a domníváme se, ani českého presidenta.

 

Nás pan president vyvolává dojem, jako by byl Janem Roháčem z Dubé, husitou, obklopeným nepřáteli zeměškůdci, jak se to tehdy nazývalo. Není sám. Stojí za ním většina národa, která jej právoplatně volila, která si nepřeje válku, ale mír, která nechce protiruské sankce, ale dobré vztahy, jako se všemi ostatními,


Rusové nás zachránili před vybitím nacisty a my si toho jako vláda a předáci politiky nevážíme??? Ó tempora, ó mores! Qui usque tandem, naši Catilinové?? Jak dlouho budete ještě štvát proti Ruské federaci,proti ruskému národu ,proti jeho presidentovi? 


Ovšem nářek na tímto stavem nic neřeší.

Zvláště my z rodiny 360 tisíc pozůstalých po bojovnících proti fašismu a obětech fašismu, si nepřejeme zničit dlouholeté svazky s ruským národem.

A my nemůžeme připustit, aby tento katastrofální stav trval do nekonečna.

 Proto jdeme k volbám. 

Budeme volit takové strany, které nerozbíjejí dlouholeté rusko-české svazky a vztahy.

Strany, které nechtějí agrese vyvolávané spolkem NATO, kam jsme byli zavlečeni bez vůle lidu. 

Strany, které nechtějí bezduše tahat chomouty žaláře národu zvaného UNIE. 

Takový bude náš postoj.


Jiří Jaroš Nickelli, Společnost Ludvíka Svobody Brno