Za veřejné hanobení vlajky či hymny EU bude kriminál nebo pokuta?

Když však naše, i jiné státní vlajky v EP házejí zřízenci do odpadu, je vše v pořádku? Jak si vůbec může předseda EP přisvojit pravomoc a určovat, co je státní vlajkou a co je plakátem, bannerem, či něčím jiným? Používání tohoto našeho státního symbolu, státní vlajky, určuje ústavní zákon i další zákon. Tyto zákony by měli byrokraté z EU ctít. A ne po nich šlapat!

K této svévoli EP jako celek mlčí. Dokonce ti, kteří řídí zasedání parlamentu, odnímají poslancům, co mají na svém pracovním stole vlaječku svého státu, slovo. Dokonce někteří poslanci EP zvolení v ČR podporovaly uvedenou svévoli evropských byrokratů. Čest a sláva těm poslancům, kteří naše státní vlajky bránili a ubránili. Při příštích volbách bychom si měli připomenout jména jedněch i druhých volit pouze ty druhé.

Britští poslanci, když sem loučili s EP, mávali svými vlaječkami. Poslanci N. Faragovi, který dával vtipnými slovy sbohem přítomným, vypnula předsedající EP mikrofon.

Jaký můžeme mít vztah k EP, k EU, když fungují jako síla nad námi a nám diktující a někdy i po nás šlapající. Co je pro eurohujery naše státní vlaječka? Nedávno to opakovaně dokazovali. Nechali je odstraňovat a končili v odpadu.

Ozvali jsme se proti hanobení naší vlajky v EP. Obrátili jsme se na pana T. Petříčka, ministra zahraničních věcí ČR, aby učinil potřebné kroky a znemožnil tak další hanobení našeho státního symbolu, jímž naše vlajka je. Co od něj se dočkáme? Pokud z něj vypadnou jen neslaná a nemastná slova, zvážíme další postup.

Dr. O. Tuleškov