V případě amerického útoku na Kurily Rusko zničí americkou flotilu v Japonském moři a odvetný úder povede proti samotným USA18. 8. 2020 Janinna


Politolog Perendžiev a vojenský expert plukovník Knutov uvedli, že podle koncepce přijaté ministerstvem obrany Ruské federace, pokud Spojené státy zasáhnou Kurilské ostrovy (nejpravděpodobnější směr), Rusko zničí americkou flotilu v Japonském moři.

Poté bude následovat odvetný úder proti samotným Spojeným státům.


Bitva konceptů


Odborníci hovořili o konceptu vojenských útoků proti Rusku, schváleného ve Spojených státech, několika směry najednou – Kurily, Kaliningrad a Krym. Podle Pentagonu bude v tomto případě Moskva „zmatená“ a nebude schopna rychle reagovat.


Vojenský odborník, plukovník Knutov, také hovořil o konceptu schváleném v Rusku:

skupiny vojáků na Kurilských ostrovech, na Krymu nebo v Kaliningradu budou na takové útoky reagovat okamžitě, bez ohledu na Moskvu.


Centrum“ (Moskva) bude odpovědné za řešení v rámci jiného konceptu – odvetného úderu proti samotným Spojeným státům, bez ohledu na akce „na určitém místě v Rusku“. Část této doktríny byla zdůrazněna osobně Vladimirem Putinem – v takovém případě Rusko použije hypersonické rakety.


Kurilské ostrovy

Oba odborníci se shodují, že směr Kurilských ostrovů je prioritou.


V rámci tohoto materiálu se budeme podrobněji zabývat tímto bodem. Ruští „američtí partneři“ provedli manévry v Japonském moři letos již třikrát a cvičili útočné akce.

Pobřežní raketové systémy „Bastion“ na Kurilských ostrovech.

Zdroj obrázku: https://otlichnoe-mnenie.mirtesen.ru/


Podle Perendžieva se Spojené státy pokusí takový útok provést a budou se schovávat za japonskými silami – údajně samy o sobě poskytují pouze podporu spojencům.


Právě takový útok bude podle politologa první a zkušební. Oba odborníci se však domnívají, že nepřátelská flotila v Japonském moři bude zničena – a to poměrně rychle.


Rusko provedlo v rámci cvičení odvetné manévry. Při cvičeních byly síly nepřítele třikrát zničeny přímo silami Tichomořské flotily ruského námořnictva, jakož i pobřežními raketovými systémy „Bastion“ a „Bal“ (jejichž stažení z Kurilských ostrovů neúspěšně požadují Spojené státy a Japonsko).


V každém případě při napadení Kurilských ostrovů, bude Rusko směrovat odvetný úder i na území Spojených států.

https://bit.ly/3g7lZ2W, pokec24.cz