V Moskvě varovali před pokusy rozeštvat ruskou společnost!

Tajemník Rady bezpečnosti RF Nikolaj Patrušev varoval před pokusy o rozkol ruské společnosti před hlasováním o ústavě a upozornil na negativní roli neziskových organizací řízených USA.

11. června 2020 – 04:20

Před celonárodním hlasováním o ústavních změnách se nepřátelské západní síly pokusí zintenzivnit práci v ruských regionech a vyprovokovat nacionalistické a separatistické nálady, řekl tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev časopisu „Argumenty i Fakty“.

Odkázal na údaje, které měl k dispozici. Podle něj budou tyto síly působit prostřednictvím neziskových nevládních organizací a „takzvaných alternativních“ odborů, informovala agentura Interfax.

Jsou plánovány kroky k posílení informačního tlaku na Rusko, aby se narušily ruské duchovní, morální, kulturní a historické hodnoty, které tvoří základ státnosti a snižují pocit národní identity občanů naší země. Hlavním úkolem je rozdělení ruské společnosti a stanovit jakoby výhodné hodnoty a modely, a získat možnost manipulovat veřejné vědomí,“ řekl.

Génius hybridní války

Patrušev také uvedl, že destruktivní aktivity v Rusku koordinuje Ministerstvo zahraničí USA, Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, Americká rada pro zahraniční vztahy, jakož i Národní demokratický institut pro mezinárodní záležitosti, Mezinárodní republikánský institut, Národní nadace pro demokracii, Institut pro současné Rusko a institut „Open Society“ (Sorosova nadace) a mnoho dalších.

Tajemník Rady bezpečnosti rovněž uvedl, že ruské nevládní organizace získaly ze zahraničí za pět let více než 4 miliardy rublů, a to jsou pouze objemy, které byly prokázány. Podle jeho názoru bylo skutečné financování vyšší, protože „západní sponzoři“ používají organizace zprostředkujících sítí nebo jiné netransparentní metody převodu finančních prostředků, „což vážně komplikuje důkaz přímého zapojení Spojených států nebo jejich spojenců do podvratných činností proti Rusku.“

Rovněž poukázal, že právě uvedené organizace stály za „barevnými revolucemi“ v zemích bývalého SSSR a stejně tak by chtěly uskutečnit „barevnou revoluci“ v Rusku.

Hlasování o změnách Ústavy je naplánováno na 1. července, ale bude trvat dalších šest dní, počínaje 25. červnem.

(kou, prvnizpravy.cz, interfax.ru, foto: arch.)