Ve věku 67 let zemřel bývalý politik a europoslanec Kohlíček.

Podlehl těžké nemoci© Fotolia / Leonid Shtandel

ČR

13:40 07.12.2020Získat krátkou URL

Jen pár týdnů před Vánocemi obletěla naši zemi smutná zpráva. Ve věku 67 let totiž v neděli zemřel bývalý europoslanec za KSČM a zastupitel Ústeckého kraje Jaromír Kohlíček. Uvádí se, že dotyčný navždy odešel po dlouhé nemoci.


O jeho smrti informovala politická strana na svých webových stránkách.


S hlubokým zármutkem oznamujeme, že po dlouhé těžké nemoci zemřel Ing. Jaromír Kohlíček, europoslanec, člen ÚV KSČM, předseda MV KSČM Teplice, zastupitel Ústeckého kraje a zastupitel města Teplice. Čest jeho památce!“ stojí v příspěvku na webu.


A tuto smutnou novinku potvrdila i mluvčí KSČM Helena Grofová: „Potvrzuji smutnou zprávu, že pan bývalý europoslanec Kohlíček zemřel.“


Připomeňme, že dotyčný byl v říjnových volbách zvolen do krajského zastupitelstva za KSČM a byl jedním ze čtyř komunistických kandidátů, kteří se tam dostali. Nicméně, v polovině listopadu se omluvil z ustavujícího zasedání. Svůj slib tak měl složit na příštím zasedání zastupitelstva.


A pokud jde o volné křeslo KSČM v zastupitelstvu, to podle zastupitele Jaroslava Komínka obsadí Tomáš Zíka.


Zmiňme, že Kohlíček působil jako politik za komunisty po mnoho let. Ve volbách v roce 2004 byl dokonce zvolen za Českou republiku do Evropského parlamentu. Jako europoslanec působil ve výboru pro dopravu a turistiku a svůj mandát v roce 2009 obhájil. Pokud jde ale o rok 2014, tehdy se do europarlamentu znovu nedostal. Zasedl v něm až o dva roky později, a to jako náhradník po úmrtí Miloslava Ransdorfa (KSČM).