Většina obyvatel ČR dobře ví, za co vděčíme SSSR

Dopis, který byl předán na Velvyslanectví RF v Praze.
Velvyslanectví Ruské federace

k rukám velvyslance RF

nám. Borise Němcova 1

160 00 Praha 6 – Bubeneč


V Praze dne 5. května 2021

Vážený pane velvyslanče,


chceme Vás i celou ruskou společnost ujistit, že zásadně odmítáme hru členů vlády a většiny politiků. Jak ukazují indicie, jde o obrovský tlak americké strany na českou politickou reprezentaci, aby poprvé od II. světové války úplně přerušila diplomatické vztahy s Ruskou federací. Rusko ale není náš nepřítel.


Odmítáme, a věřte, že je nás většina, tyto protiruské hry. Objevují se až podezřele účelově. Kauza s ricinem, Koněvův pomník, kauza Vrbětice a dvojice údajných agentů, dostavba Dukovan, urážení prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, nevyslyšený velký zájem občanů o vakcínu Sputnik V…


Stejně jako v kauze Vrbětice s údajnými ruskými agenty (sám prezident republiky citoval zprávu BIS, ve které se píše, že neexistují svědectví ani důkazy), tak i kauza o údajném ruském agentovi s ricinem před rokem, byla odpálena z Bakalova časopisu Respekt a z pera Ondřeje Kundry. Vypadá to, že americká CIA a Koudelkova BIS používá Ondřeje Kundru jako nadhazovače, jehož úkolem je odpalovat do informačního prostoru Američany nachystané zpravodajské hry v České republice. Ještě nikdy se nestalo, že by nějaká protiruská kauza v ČR byla odpálena v jiném médiu, než je Bakalův Respekt, a od jiného redaktora, než je Ondřej Kundra.


Mnozí z nás Čechů jsme si vědomi toho, že se jedná o nebezpečnou zpravodajskou hru, rozehranou vládou České republiky proti Ruské federaci, a vyvolání ideologické války, jako přípravy na ozbrojený konflikt mezi USA, NATO a RF. Víme, že lid České republiky odmítá militantní snahy USA rozdmýchat válku. Musíme ale žel připustit, že mezi námi existují skupinky pohrobků fašistů, trockistů a novodobých neomarxistů. Ovšem zároveň musíme konstatovat, že naprostá a drtivá většina obyvatel naší země je odpůrcem takovéto zničující proválečné politiky. Obyčejní lidé opravdu nepatří mezi nepřátele Ruska. Naopak se stydí za to, že se jako národ ukazujeme v tak špatném světle.


Píšeme v době, kdy si připomínáme konec druhé světové války a osvobození od fašismu. Přesto si mnozí politici naší země dovolí historii této nejstrašnější války v lidských dějinách zpochybňovat.

 

Vážený pane velvyslanče,

uvědomujeme si, jak podstatné je připomínat si cenu za toto vítězství. Čest památce 144 000 sovětských vojáků, kteří se o osvobození Československa zasloužili, kteří zemřeli, abychom my mohli žít. Je jasné, že hysterickou nenávist k Rusku či Rudé armádě, nenávist, která se stala součástí oficiální politické kultury Česka, žádná fakta neztlumí. Je ale nesmírně důležité cítit, že by se něco podobného nemělo v budoucnu opakovat. My, občané České republiky, nechceme válčit s Ruskem.

I kdyby bylo našimi proamerickými politiky zbořeno sebevíc sovětských pomníků, hloupě přejmenováno sebevíc ulic, pravdou zůstane, že většina obyvatel ČR dobře ví, že za vítězství nad nacisty a fašisty vděčíme Sovětskému svazu, který přinesl zdaleka největší oběti.

Děkujeme.

 

Za všechny slušné lidi

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS

RSDr. Josef Švarcbek, kandidát do PS PČR – KSČM