Včera bylo pozdě pro odchod Merkelové…

Jiří Vyvadil

Znovu se vrací předpokládané migrační vlny ze Sýrie jako v roce 2015. Zdálo by se, že se Angela Merkelová poučila a bude napomáhat tomu, aby Sýrie přestala být zdrojem nových migrantů.

Ona sice již dnes radostně před kamerami nezve Syřany k příchodu do Evropy, ovšem její reakce je možná ještě stupidnější než kdysi.

Dnes už nejsme ustrašení před mainstreamovou propagandou jako tehdy. A nebojíme se říkat svůj názor. (Já tedy ani tehdy nebyl.)

Ale člověk nechce věřit, že dva dny před setkáním Putina a Erdogana Merkelová co nejostřeji začne napadat Putina, že nesmí útočit v Idlíbu na rebely (čti džihádisty) a má povinnost dohodnout se s Erdoganem a vytvořit nové zóny pro rebely/džihádisty.

A to je ženská, která se chlubí úctou k lidským i mezinárodním právům.

Ani nemá smysl to vlastně rozebírat. To je zvěrstvo, právní, lidské a i věcné.

Bohudík se doba mění a ona, tak jako kdysi Jakeš, zůstává kůlem v plotě.

Uvidíme, jak zítra Putin s Erdoganem bude jednat.

Nebudu uvádět, co by bylo nejlepší.

Merkelová zuří, že Putin zamítl Erdoganem navrhované megalomanské setkání čtyřúhelníku Putin –Erdogan – Merkelová – Macron. No, každý snad asi chápe, že by Putin byl hlupák, aby na toto setkání přistoupil.

Merkelová vše z hlediska migrantů prohrála. V křeči chce dosáhnout, aby ukonejšila Erdogana a on se vrátil k dohodě o pobytu migrantů na území Turecka.

Erdogan je samozřejmě nejodpudivější vyděrač současné doby.

Co bude, se dozvíme zítra, po jeho setkání s Putinem. A jak se rozhodne Putin je věcí jeho pokerové hry.Možná prohrají Erdogan i Merkelová, možná neprohrají. Erdogan každý den plácá a vyhrožuje a Merkelová taky.

Putin mlčí jako sfinga a nechává drobné komenty svým podřízeným.Vlastně na rozdíl od Merkelové i Erdogana zase tak nic ztratit nemůže.

Rukojmí.cz