Trump zjišťuje, že USA jsou zemí třetího světa8. 12. 2020 Janinna


Volby ve Spojených státech se konaly na úrovni země třetího světa, byly „zcela zmanipulované“. 

Toto stanovisko vyjádřil v pondělí americký prezident Donald Trump, který odpovídal na dotazy novinářů v Bílém domě, uvádí TASS.

Volby byly zmanipulované. Když se podíváte na různé státy, byly volby zcela zmanipulované. To je pro naši zemi škoda. Je to jako v zemích třetího světa,“ řekla hlava státu.

Oni [demokraté] to nazývají závady. Závady nebyly závadami, byli [demokraté] chyceni při odesílání tisíců hlasů, které mimochodem byly všechny proti mně,“ řekl Trump. 

V příštích několika dnech uvidíte spoustu důležitých věcí,“ řekl.

Prezident také zdůraznil, že se zdravím jeho osobního právníka, 76letého Rudolpha Giulianiho je vše v pořádku. Giuliani dostal koronavirus. 

Je v pořádku. Žádná horečka a volal mi dnes [pondělí] ráno. Zavolal mi jako první,“
řekl šéf washingtonské administrativy.

Koncem minulého měsíce Trump také porovnal USA se zemí třetího světa v souvislosti s americkou technickou infrastrukturou použitou při hlasování.

Všeobecné volby v zemi se konaly 3. listopadu. Podle novinářských odhadů si demokrat Joseph Biden zajistil podporu více než 270 voličů, jejichž hlasy potřebuje, aby porazil Trumpa v boji o prezidentský úřad. 

Demokrat řekl, že má navrch. 

Republikán, který se uchází o druhé funkční období, nepřiznal porážku a oznámil své rozhodnutí obrátit se na soudy ohledně sčítání hlasů, protože podle jeho názoru došlo ve volbách k četným porušením ze strany demokratů.

Pokec24.cz