To snad ne. Česká televize CENZURUJE vládní zprávy o koronaviru!

Premiér Babiš: “Zabránili mému expertovi vysvětlit klíčový graf!” Tři zásadní věcí, které Česká televize tají14. 9. 2020

Česká televize zabránila poradci premiéra Babiše epidemiologovi Jiřímu Beranovi ukázat klíčový graf, který měl uklidnit diváky v souvislosti s údajnou druhou vlnou pandemie koronaviru. Jde o další akt otevřeného boje České televize proti vládě.


Premiér Babiš bez podpory médií (Česká televize), která zcela rezignovala na svou základní funkci a šíří čirou propagandu formou selekce, tedy výběrem negativní informací.


Profesor Beran se tento graf snažil vysvětlit v České televizi, ale ten redaktor mu nedal šanci. Přitom jde o zcela zásadní údaj. Smrtnost na počet nakažených covidem-19. Tam vidíte, že ta smrtnost klesá. Procentuálně i absolutně,” uvedl premiér Babiš ve svém pořadu Čau lidi na sociálních sítích.


Jde o naprosto skandální přístup veřejnoprávní televize, která tak podle vyjádření premiéra zatajuje občanům klíčové informace. Ty mají soužit k uklidněné situace.

Epidemiolog Jiří Beran v České televiziNení žádná pandemie!


Pokles smrtnosti na úroveň běžné chřipky je přitom zcela zásadní údaj, který jasně ukazuje to, co tvrdí od začátku údajné pandemie mnoho českých a světových lékařů: “Nejde o pandemii, ale o obyčejnou formu chřipky.”


To ostatní je globální propaganda, sloužící k prosazení restrukturalizace celosvětové ekomoniky a moci.


Tři věci, které nám ČT tají


Kromě zpráv o klesající smrtnosti Česká televize také zatajila televizním divák informaci, že včera s covidem-19 nikdo nezemřel,” uvedl premiér Babiš. Podle dostupných informací jde o první takovou zprávu za poledních několik měsíců.


Česká televize také zatajila, že do půlky července za stejné období v porovnání s rokem 2019 v Čechách zemřelo o 545 lidí méně,” pokračuje premiér Babiš.

Ano, letos umírá méně lidí něž předchozí roky – ač u nás podle České televize řádí pandemie apokalyptických rozměrů.

Zdroje: ČSÚ 17. týden, ČSÚ celkově, Veřejná databáze ČSU


Propaganda jako za protektorátu?


Dezinformace a statistiky vytržené z kontextu ohledně pandemie přesahují všechny meze, valí se z obrazovky České televize každý den od rána jako čirá propaganda, jako lavina z doby nejtvrdší totality.


Česká televize se uchyluje k již zcela obludnému způsobu interpretace, kdy například v roli odborníků na epidemie vystupují její redaktoři. Z České televize jako by vznikla nějaká sekta.Emanuel Moravec


Podobná cenzura informací, jejíž formou je i selekce a vytváření umělého nepřítele, může mnohým připomínat dobu jako za Moravce (1893 – 1945), protektorátního ministra propagandy,” uvádějí historici. Emanuel Moravec byl původně novinář, patřil k nejaktivnějším představitelům české kolaborace s nacistickým okupačním režimem za Protektorátu Čechy a Morava a stal se jejím symbolem.


Není známá žádný příbuzenská vazba na Václava Moravce, který uvádí v České televizi kontroverzní pořad Otázky Václava Moravce. Ten bývá označovaný jako propaganda a sílí hlasy na jeho zrušení pro přílišnou angažovanost směrem například německému projektu Evropské unie, neomarxismu a vyčpělost.


Před několika dny například moderátor Moravec poskytl opozici (levicová Pirátská strana, propagující úplné uzavření kvůli koronaviru) ve svém pořadu v České televizi zdarma takřka hodinový prostor v ceně několika desítek milionů korun.


Premiér v mediální izolaci: Proč MF Dnes mlčí


Premiér Babiš se ocitá v mediální izolaci – podobně jako například Donald Trump v USA. Média zcela rezignovala na svou základní roli pilíře (hlídače) demokracie a stala se nepokrytě nástrojem ideologie, často již hraničící s extremismem.


Premiér Babiš byl přitom vlastníkem mediálního impéria, do kterého patří mimo jiné Mladá Fronta Dnes, který je nejčtenějším “nebulvárním” titulem u nás. Po vstupu do politiky byla Babišova média převedena na svěřenecký fond.

Bylo by na místě očekávat, že nyní, kdy je premiér mediálně v úzkých, pomohou jeho bývalá média uklidnit situaci – aspoň do té míry, aby neumírali lidí ze strachu před neexistující pandemií.


Nic takového se však neděje. Bývalá premiérova média hrají stejný part jako Česká televize – strašení, dezinformace, statistiky vytržené z kontextu, falešné zprávy, kauzy červených slanečků a podobně.


Údajná pandemie koronaviru přitom nesplňuje podmínky pandemie, dokonce ani epidemií chřipek z předchozích let. Byla vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací WHO za velmi podezřelých okolností, když ani zde nesplnila podmínky. Donátoři WHO jsou současně i majiteli vakcín.

Arfa.cz