Střet zájmů? Kdepak! Zeman se právě postavil za Babiše. Proti Bruselu

23.06.2020 15:53


Prezident Miloš Zeman telefonoval s premiérem Andrejem Babišem, aby ho podpořil ohledně nedávné rezoluce Evropského parlamentu. Ta českého předsedu vlády kritizuje za údajný střet zájmů.

Foto: Hans Štembera

Popisek: Miloš Zeman a Andrej Babiš

Poslanci Evropského parlamentu v pátek pozdě večer dle očekávání schválili text nezávazné rezoluce, která upozorňuje na střet zájmů předsedy vlády České republiky. Rezoluci podpořilo 510 z 664 přítomných europoslanců, proti bylo jen 53 členů sboru.


Rezoluce vyzývá české úřady, aby začaly řešit konflikt zájmů u vrcholných politiků a nadto vyzývá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči zneužívání peněz z rozpočtu EU.


Andrej Babiš v sobotu schválení rezoluce komentoval slovy, že za tím vším stojí čeští europoslanci, kteří dělají vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili.


Premiéra ve sporu přímo podpořil prezident Miloš Zeman a ministerskému předsedovi telefonoval z lánského zámku.


Postoj pana prezidenta je jednoznačný. Po hlasování o této nezávazné rezoluci Evropského parlamentu pan prezident vyjádřil panu premiérovi osobně podporu, a to v telefonickém rozhovoru ze zámku v Lánech,” konstatoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle našich informací byl telefonát přímo iniciován prezidentem.