Stejně nenávidí Rusy a další Slovany.

Blaha vysvětlil, čím se liberálové podobají fašistům

CC BY–SA 2.0 / Υπουργείο Εξωτερικών / Επίσκεψη Υπουργού Εξωτερικών, Ν. Κοτζιά, σε Βιέννη και Μπρατισλάβα (11–12.05.2016)

Slovensko

23:51 10.10.

Výrok Luboše Blahy o liberálních fašistech zaujal jeden populární slovenský portál, který k diskuzi přivolal politology. Politik na článek zareagoval na sociální síti, kde vysvětlil význam svých slov.

Důvodem k napsání příspěvku se stal článek slovenského zpravodajského portálu Aktuality.sk, v němž se autor věnoval tématu, zda fašismus je totožný s liberalismem, jak to tvrdí samotný Blaha či Štefan Harabin.

Luboš Blaha pojem liberální fašista vysvětlil:

„Jen pro pořádek, pokud mluvíme o liberálních fašistech, neděláme tak proto, že liberalismus a fašismus považujeme za totožné ideologie“.

Následně politik uvedl několik hlavních analogií slovenských liberálů s fašisty. Liberálové tak dle něj nedokáží tolerovat jiné názory a kriminalizují lidi, kteří nevěří v jejich liberální ideologii, jako to dělali fašisté.

Liberálové jsou v ekonomice přesvědčeni, že slabší si nezaslouží pomoci a vlastně by je měl eliminovat volný trh, tvrdí autor příspěvku. Nejostřeji to kdysi vyjádřil liberální filozof Herbert Spencer, ale podobně přemýšlel i guru neoliberalismu Hayek, uvedl.

„Liberálové tleskají zbrojení a americkým válkám. Zjevně je fascinuje násilí a ničení jiných národů, tak jako kdysi Hitlera. Chtějí, aby jejich velká Amerika kontrolovala svět a zašlápla neposlušné státy, tak jako po tom toužili nacisté v Německu,“ připomněl Blaha.

Nejvíce mu liberálové připomínají fašisty tím, jak nenávidí Rusy a dalších Slovany. Ve druhé světové válce fašisté povraždili přes 30 milionů Slovanů a sovětské Rusko bylo jejich hlavním ideologickým nepřítelem. Podle politika převzali tento postoj mnozí liberální politici dneška a šíří tu nejtupější rusofobii.

V globální ekonomice liberálové obhajují systém strukturálního rasismu, v němž rozvojové státy žijí v otrockých podmínkách, jen aby západní korporace mohly bohatnout, píše Blaha.

„Adolf by to nevymyslel lépe,“ dodal.

„Už tomu konečně rozumíte, liberální kecalko z Aktualit? Příště klidně zavolejte. Vysvětlí vám to kterýkoliv můj student,“ uvedl závěrem Luboš Blaha, který kdysi přednášel v Ústavu politických věd Slovenské akademie věd.

Sputnik

...