Rusofobie zabíjí, americká armáda roznáší koronavirus po Evropě

Edgar Palladis (Lotyšsko)

23. dubna 2020

Uzavření evropských hranic se bohužel týká jen uzavření pro civilisty. Pentagon má s mnoha zeměmi Evropy uzavřeny smlouvy o spolupráci v oblasti obrany. Proto se vojáci USA volně přemisťují po Evropě, netýkají se jich žádné prověrky a jsou podstatnými přenašeči viru.

Velení americké armády v Evropě oznámilo, že všechny přesuny osob, zbraní a vojenské techniky byly přerušeny, prakticky všechny složky cvičení Defender Europe 2020 zastaveny. Avšak ve skutečnosti je to jinak. Bojová příprava pokračuje, a to v Litvě, Lotyšsku, Estonsku a Polsku.

Po videokonferenci 15. dubna ohlásil Stoltenberg, že pandemie nemůže změnit priority NATO, která je vojenskou organizací. Takže mnohamiliardové příspěvky členů bloku budou užity na vojenská cvičení určená k odstrašování Moskvy, k rozmisťování skupin a zbraní a v zemích financujících NATO nezůstanou. Nebudou využity k léčení občanů a na odstranění následků pandemie.

První, kdo reagoval, byl ministr obrany Lotyšska Pabriks. Pandemie prý pro Pobaltí nesnížila nebezpečí od Ruska. Z jeho řeči bylo patrné, že lotyšská vláda staví politiku odstrašování během pandemie a celkové ekonomické krize nad životy lidí. Místní tisk přitom uvádí, že v zemi dochází k novému vzedmutí nemoci, přičemž od 13. do 18. dubna se vojenského cvičení Steele Brawler účastnily Národní ozbrojené síly Lotyšska a mnohonárodnostní bojová skupina NATO. V jedné jednotce se činilo přibližně 600 vojáků. Přitom nikomu nevadí, že jsou v Lotyšsku při epidemii zakázány hromadné akce nad 200 lidí. Když se jedná o odstrašování ruské agrese, jdou opatření k obezřetnosti na druhé místo.

Velitel Národních ozbrojených sil ujistil, že ve všech jednotkách jsou zajištěna nutná opatření k ochraně před koronavirem, ale je jasné, že vojáci při cvičení vykonávali úkoly bez náležité ochrany. Pohádky o ostražitosti zdravotnického personálu NATO a přijatých opatřeních k ochraně před koronavirem neznamenají, že se nemoc nešíří mezi pracovníky aparátu NATO, mezi generalitou i mezi řadovými vojáky.

Z rozšířeného počtu osob aliance v Lotyšsku se koronavirem nakazilo přes 20 vojáků. Většina z nich jsou Kanaďané z Edmontonu, kteří přišli v rámci rotace před dvěma měsíci. Potvrdil to velitel kanadského kontingentu.. Řekl: „Pozitivní test má 21 vojáků. Přijali jsme nutná opatření k bezpečí, ale nemají všichni stejnou imunitu. Vojáci jsou izolováni.“

Skrytá vzplanutí COVID–19 v Lotyšsku zpochybňují všechna karanténní opatření přijatá dříve. Vojáci se stýkají mezi sebou i s civilním obyvatelstvem a virus tak šíří. Právě epidemie v Itálii začala onemocněním amerického vojáka ze 173. výsadkové brigády.

Je možné s přesvědčením uvést, že je před obyvateli tajen skutečný stav věci a ke všemu je vojenským velením zakázáno dávat přesné informace o počtu nemocných.

Prezident Trump řekl, že za vzestup infikovaných koronavirem v USA je odpovědná EU, protože Evropané nepřijali potřebná opatření. Proto Bílý dům uzavřel pro Evropany hranice do USA. Mnoho občanů Evropy ztratilo v USA práci a muselo se vrátit domů.. Vypadá to, že obyvatelstvo Evropy je pro Američany jen spotřební materiál.

Převzato z Rusvesna.su