Ruský tisk – Ve skutečnosti v Idlibu probíhá reálná válka!

Turecká agentura Anadoulu zveřejnila plnou verzi útoků tureckého letectva a bezpilotních letounů na syrskou armádu.

29. února 2020 – 04:20

Ankara tvrdí, že byly zničeny desítky zničených tanků a dalšího vybavení, včetně ruského. Damašek a Moskva se k těmto informacím dosud nevyjádřily, uvedl ruský portál utro.ru.

Video bylo publikováno internetovým kanálem Warjournal. Podle Ankary byly útoky provedeny po bombardování, které zabilo 33 tureckých vojáků.

Na začátku videa lze vidět přímý zásah tanku. Muž vyskočí z auta a je zjevně zraněn, protože téměř okamžitě padá. Po několika sekundách se mechanik vyšplhá z poklopu a spadne přímo tank, který se stále pohybuje. Když projede, tankista zůstává ležet na zemi.

Ve střihu jsou útoky na samohybné zbraně, vozidla nesoucí houfnice, možná ruské „Msty–B“. Je vidět, že terčem se staly také skupiny syrských vojáků, takže počet obětí může stoupnout až na desítky (turecký ministr obrany uvedl, že bylo likvidováno 300 syrských vojáků, nicméně jiné vojenské zdroje tvrdí, že Turecko přehání ztráty syrské armády – pozn. red.).

Rusko: Turečtí vojáci byli ve formacích teroristů!

Podle Ankary bylo zničeno 21 vojenských vozidel, 4 kulomety DShK, 6 skladů munice a 7 minometů. Navíc se uvádí, že bylo deaktivováno 55 tanků, 3 helikoptéry, 18 kusů obrněných vozidel a 29 nepřátelských houfnic.

Později turecký ministr obrany Hulusi Akar uvedl, že během útoků tureckých ozbrojených sil na syrská místa byly zničeny systémy protivzdušné obrany „Buk–M1“ a protivzdušný obranný systém „Pancir–C1“.

Ve skutečnosti v Idlibu probíhá skutečná válka, ve které se Rusko nachází v mimořádně obtížné situaci. V boji na straně syrské arabské armády se Moskva nevyhnutelně střetne se zemí NATO Tureckem, dovozuje portál.

Erdoganovy „napoleonské“ plány jsou však takové, že Rusko riskuje, že ztratí tvář, pokud se Asada úplně „vzdá“, protože záležitost zašla příliš daleko. Lze jen doufat v kompromisní řešení, dodal portál „utro.ru“.

(kou, prvnizpravy.cz, utro.ru, foto: arch.)