27. 2. 2020

Bývalý bulvární novinář Stanislav Novotný (38) vyfasoval dva měsíce vězení za nebezpečné vyhrožování manželovi bývalé televizní moderátorky Mirky Čejkové panu Markovi Vítovi. Městský soud dnes potvrdil rozsudek soudu nižší instance.

Novotný při odchodu ze soudní síně pokračuje v urážkách a vyhrožování.

Jsem novinář a připravuji úkladnou vraždu člověka, protože se jedná o skutečně zrůdu. Rozhodl jsem se jej zabít. Jsem duševně zdráv a rozhodl jsem se pana Marka Víta zavraždit,“ napsal Novotný v dopise policii v roce 2016.

Pavel Novotný je od konce roku 2018 starostou obce Řeporyje. V době voleb byl v podmínce za těžké ublížení na zdraví. Rok po zvolení do funkce se rozhodl postavit v obci na náměstí pomník vojákům SS.

Do vězení však za vyhrožování smrtí panu Vítovi zřejmě nepůjde. Ještě při odchodu ze soudní síně prohlásil, že si vybere alternativní trest, tedy pokutu 66 tisíc korun.

Předseda odvolacího senátu soudce Pavel Benda po rozsudku uvedl: Nejsou pochybnosti, že se obžalovaný (Novotný) skutku dopustil. Předmětné jednání naplňuje znaky trestného činu nebezpečného vyhrožování. Z výpovědi poškozeného (Víta) vyplývá, že podnikl kroky, aby ochránil sebe a svou rodinu.”

/www.arfa.cz