Putin a Rúhání projednali situaci v Idlibu

© Sputnik / Alexei Druzhinin

Svět

19:21 29.02.2020Získat krátkou URL

Prezidenti Ruska a Íránu Vladimir Putin a Hasan Rúhání projednali situaci v Idlibu a oznámili, že je nutná úplná realizace dohod, které byly dosaženy v astanském formátu, oznámilo tiskové oddělení Kremlu. Rúhání také zdůraznil, že situace v Idlibu se nesmí stát záminkou pro vměšování USA.

Věcně byla projednána situace v Sýrii v kontextu zvýšeného napětí v Idlibské zóně deeskalace. Byl vyjádřen společný názor o nutnosti úplné realizace dohod dosažených v astanském formátu, které se týkají především boje proti terorismu, zároveň je potřeba ctít suverenitu a územní celistvost Sýrie,“ uvádí se ve zprávě.

Vměšování USA v syrském Idlibu

Během telefonického rozhovoru s ruským kolegou prezident Íránu Rúhání také promluvil o tom, že nelze připustit, aby se téma syrského Idlibu stalo záminkou pro zásah USA do této otázky.

Opakovaně bylo zdůrazňováno, že syrský problém je možné vyřešit pouze politickou cestou a bude vyřešen dialogem. Ale nesmíme dopustit, aby se situace v Idlibu stala záminkou pro vměšování a zneužití USA syrského tématu,“ oznámil Rúhání Putinovi, jak vyplývá z prohlášení na oficiálním webu íránského prezidenta.

p