Pryč z EU. Sputnik. Úřední stanovisko. A je zle.

Zeman a Babiš, o ně nejde01.03.2021 8:17

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro ruskou vakcínu Sputnik. Zeman už dopředu vzkazoval, že bude přehlížet „blbečky“, kteří ho budou za shánění ruské vakcíny kritizovat, protože mu nejde o ideologii, ale o zdraví národa. Státní ústav pro kontrolu léčiv však oznámil, že Sputnik schválit nemůže. V tu chvíli se do věci rázně vložil někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf. Ignorujte právo EU, zahřměl.


"Státní ústav pro kontrolu léčiv dal však jasně najevo, že ruskou vakcínu Sputnik schválit nemůže. Prý je třeba se obrátit na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které může u ruské a čínské vakcíny udělit očkovací výjimku.


Vakcíny proti COVID-19 je podle platné legislativy možné registrovat jen centralizovaně v rámci EU. Druhá možnost je výjimka ministerstva zdravotnictví o použití neregistrovaného léčivého přípravku. SÚKL sám tedy vakcíny proti COVID-19 registrovat nemůže,“ uvedl SÚKL na sociální síti Twitter."


"A někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf se pořádně rozčílil.

V tom případě je třeba právo EU ignorovat, popř. rovnou prásknout v Evropském svazu dveřmi. Tady nebudou zbytečně umírat lidé jen kvůli mocichtivosti EU,“ vypálil na Facebooku.


Máme eurofilnější ministerské úředníky, než má sama Brusel. Momentálně rebelují proti vlastnímu prezidentovi a premiérovi, zaštítěni Petříčkem, aby poté, co Brusel zvoral nákup politicky spřátelených vakcín, nebylo dovoleno nás zachránit Rusům s jejich Sputnikem. Možná, až ho od Rusů koupí Němci, že nám taky trochu dají, ale přímý nákup, to tahle euroněmecká klika nikdy nedovolí,“ přisadil si ještě."


https://www.parlamentnilisty.cz/…608