23. ledna 2020

Mutovaný virus zabil v Číně již 17 lidí a přes 500 jich infikoval.. Obyvatelé Wu–chanu nesmějí opustit město a byly tam zrušeny všechny mezinárodní lety. Bylo zjištěno, že se jedná o mutovaný koronavirus, který zabíjel lidi v roce 2008 a podle čínských vojáků byl vyroben v amerických laboratořích. Mluví se o možném biologickém útoku a o tom se také zmínil bývalý člen komise OSN pro biologické zbraně Igor Nikulin. Ruští vojenští specialisté hovoří o průzkumu bojem k vyzkoušení schopností čínských služeb RCHB, spíše než o skutečném napadení biologickou zbraní.

Mimořádný výbor OSN dosud neoznámil mimořádnou situaci v oblasti veřejného zdraví. Podle některých zpráv je ve světě registrováno 552 případů infekce v několika zemích. V ruských letištích jsou posílena bezpečnostní opatření. V Rusku kontrolují turisty z Číny. Prověřují se zavazadla cestujících z Jihovýchodní Asie a zabavují všechny produkty živočišného původu, které nemají balení z výroby a ty, které nejsou tepelně opracovány. V zavazadlech z Číny je zakázáno vozit masné výrobky.

V čínské kanceláři Světové zdravotnické organizace  již 31. prosince oznámili případy pneumonie neznámého původu ve Wu–chanu (město s 12 miliony obyvatel). Z počátku to připisovali mořským produktům a nenapadlo je, že se virus přenáší z člověka na člověka. Nakonec uběhla doba pro rychlou lokalizaci. Co je u nemoci nepříjemné, že se snadno zamění za obyčejnou virovou infekci dýchacích cest. Lidé se proto neobrátí na lékařské zařízení hned na počátku a později dojde k horšímu. Pacienti obvykle mají asi týden lehký kašel a dušnost. Další špatnou okolností je, že se nemoc rozšířila v době čínského Nového roku, kdy se přesouvají stamiliony Číňanů uvnitř země i za hranice.

Podle jednoho z vedoucích Pasteurova ústavu v Paříži je koronavirus z 80 % identický s virem SARS. Potvrzují to i čínští lékaři. Podle WHO bylo během epidemie SARS v letech 2002 až 2003 ve třiceti zemích světa 8436 případů SARS, z nichž 900 lidí zemřelo. Nejvíce jich bylo v Číně (348) a v Hongkongu (298). Dnešní mutant je mnohem méně „nenasytný“ a vyvolává mnohem méně smrtelných případů.

Odkud pocházel minulý a odkud současný koronavirus? Podle mluvčího Čínské osvobozenecké armády plukovníka Dai Hu zavedla do Číny virus H7NO Amerika. Ještě v roce 2013 oznámil, že SARS byl připraven v amerických laboratořích jako biologická zbraň. Když USA bojovaly s Irákem, obávaly se, že Čína využije situaci pro své cíle. Aby zaměstnaly čínské vedení, použily biologickou zbraň SARS. Podle přání Washingtonu začala v Číně panika a o zahraniční politiku se nestarala.

Slova čínského plukovníka nepřímo potvrdil člen komise OSN pro biologické zbraně v letech 1998 až 2003 Nikulin.

Americké vojenské laboratoře v počtu 400 rozmístěné po celém světě jsou dotovány miliardami  USD. V roce 2010 byla taková laboratoř  uzavřena v Indonésii. Prováděly se tam nepovolené experimenty,  i s ptačí chřipkou. Může existovat nátlak na čínské partnery, ale mohou být i akce soukromých amerických korporací, které vyvíjejí nové nemoci, aby měly zisk z prodeje léků.

Pochopitelně, že USA všechno popírají, přestože jejich vojenské biologické laboratoře  pracovaly a pracují blízko Číny i Ruska a představitelé zemí, v nichž se nacházejí, k nim nemají přístup. Když byla v Gruzii odhalena výroba biologických zbraní, a ty se zkoušely na lidech, Spojené státy se tvářily, že nic nebylo. V roce 2017 Sergěj Rjabkov přímo řekl, že „řada států maskovala biologické zbraně přirozeným vypuknutím infekčních nemocí u lidí, zvířat i rostlin“. Podle Rjabkova mohou biologické zbraně používat jak státní, tak soukromé vojenské společnosti, které se staly hlavními ve vyvolávání lokálních konfliktů a které využívá globální finanční „elita“. Ministr státní bezpečnosti Gruzie poskytl v září 2018 dokumenty a žádal okamžité vyšetření ve věci biologické zbraně vyvíjené v Gruzii. Tam se zkoušelo i na lidech a mnohé pokusy končily smrtí. Nakonec případ utichl.

Podle plukovníka RCHB RF je předčasné mluvit o biologickém útoku. Jenže virus má mnoho znaků klasické biologické zbraně: Efektivitu použití, obtížnost včasného zjištění biologické nákazy, inkubační dobu a schopnost epidemického rozšíření. To však ještě není válka, ale průzkum bojem. Pokud čínské úřady nic neutajují, nenapovídá lokálnost epidemie vzplanuvší v jediném městě  o skutečném biologickém útoku. Jinak by epidemie vzplála v mnoha velkých městech současně. Takže se jedná buď o průzkum bojem, jaká je situace s ochranou v napadené zemi, nebo to může být využití viru s komerčním cílem. Průzkum byl proveden v době slavností a bude vidět, jak budou čínské orgány moci fungovat.

Myslet si, že se něco dokáže, by bylo naivní. I kdyby chytili v Pekingu Američany za ruku, ti svoji vinu nepřiznají. Stačí si připomenout válečné zločiny ve Vietnamu a v Jugoslávii, kdy za války armáda USA rozprášila  72 milionů tun defoliantu Agent Orange, včetně 44 milionů tun 2,3,7,8 tetrachlorodibenzodioxinu. Ten vyvolává nemoci jater a krve, masově vrozené mrzačení novorozenců a abnormální těhotenství. ve Vietnamu bylo 4,8 milionů obětí defoliantu. Kdo byl odpovědný? Nikdo. V Srbsku používaly USA k bombardování hlavice s ochuzeným uranem. V důsledku toho patří nyní Srbsko mezi země nejvíce postižené onkologickými nemocemi.

Pravda stejně jednou vyjde najevo, tak jako případ Guatemaly. V roce 2010 se USA přiznaly k masové nákaze obyvatel Guatemaly syfilidou, aby mohli nemoc studovat a hledat na ni léky. To se stalo ve čtyřicátých letech 20. století, uběhlo tedy 80 let. Nebudou–li USA donuceny vzdát se vývoje dalších biologických zbraní, bude zase lidstvo za 100 let seznámeno s činností současných laboratoří. Nyní není potřeba propadat panice.

Současný virus není „zbraň soudného dne“. Epidemie bude lokalizována během půl roku.

Převzato z Katyusha.org

Outsidermedia.cz