Po dřívější strmé kariéře a sestupu se pan Bělobrádek dopracoval funkce předsedy jedné komise PS PČR
Pan Pavel Bělobrádek, řekněme to rovnou, je v současnosti předsedou Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. To jsme se dozvěděli na internetu, i když to pro nás, neználky v oblasti počítačové techniky, nebylo nijak lehké, v řadě Poslanci a orgány.


Nevíme, jakou kvalifikaci, dřívější praxi, pro tento úřad pan Bělobrádek má. Nevíme, zda k jeho dobru byly připočítány jeho aktivity ve prospěch „sudetské věci“, jichž byla dlouhá řada. Rovněž tak nemůžeme říci, že by k jeho zvolení do funkce předsedy této komise přispěla i jeho badatelská činnost, zaměřená na zkoumání termínů „Sudety geografické“ a „Sudety politické“, rozsah těchto zřejmě na základě vlastního „uvážení“ rozšířil o Šumavu a město Brno, což přes mnohé prosby moravských nacistů dříve neučinil ani A. Hitler, a jeho osobní prohlášení se za „sudetského Čecha“.


Vzhledem k tomu, že pan Bělobrádek dělá nyní předsedu Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby, víme, že v současnosti o jeho činnosti nelze moc psát. I v utajení pracuje samotná BIS. Takže zřejmě i kvalifikace pana pro tento úřad podléhá režimu utajení.


Pokud někteří jeho nepřátelé budou tvrdit, že v tomto případě se kozel stal zahradníkem, otevřeně říkáme, že se mýlí. Jeho prověřování na tuto funkci bylo jistě mnohem tvrdší, než složení doktorských zkoušek na dříve věhlasné Právnické fakultě v Plzni. Pan Bělobrádek přesto všestranně obstál. Věříme, že svou další činností přispěje k nebývalému rozkvětu téměř celým národem milované Bezpečnostní informační služby. Tím osvědčí svoje vlastenectví. Jeho kritikové budou umlčeni.


Dr. O. Tuleškov