Piráti a TOP 09 plivou na památku rudoarmějců, kteří nás osvobodili od nacismu

Autor: Radim Fiala | Publikováno: 1.5.2020

USSR

To je vážně neuvěřitelné. Zastupitelský klub Pirátů v Praze 6 navrhuje prodat sochu maršála Koněva, který se podílel na osvobození Prahy od německých okupantů, Ruské federaci. Je to ještě odpornější v těchto dnech, kdy si připomínáme osvobozování naší země Rudou armádou. Při osvobozování Československa padlo na 140 tisíc rudoarmějců. Takže Ondřej Kolář z TOP 09 a Piráti nejen poplivali památku těch, kteří nás osvobodili od nacismu, ale Piráti chtějí navíc od Ruska, aby platilo za to, že nás rudoarmějci osvobodili od nacistických zrůd? To je opravdu odporný cynismus a hnus.

Kroky vedení Prahy 6 jsou součástí postupného přepisování dějin v zájmu vymazání významu obětí ruského národa. Probíhá to, před čím varoval po válce prezident Beneš. Fakticky se relativizuje výsledek druhé světové války.

Není náhoda, že ve stejné době probíhá faktický pokus o prolomení Benešových dekretů. Političtí pohrobci Třetí říše těží z toho, že již nežijí pamětníci, a cílevědomě pracují na revizi výsledku druhé světové války.

Euportal.cz