Otevřený dopis Radě ČT

Vážená Rado České televize,

obracím se na Vás se stížností na televizní pořad Nepostradatelný, který odvysílala ČT2, v návaznosti na státní svátek vzniku ČSR, dne 29.10.2019. Pořad je plný nepravd, polopravd a zavádějících informací, zásadním způsobem poškozující objektivní obraz osobnosti prezidenta Edvarda Beneše, včetně dehonestujícího názvu "Nepostradatelný". Útok na prezidenta Beneše je i útokem na naši republiku a posiluje hlasy relativizující oprávněnosti jejího vzniku, která se trvale objevuje v argumentacích jejích nepřátel, zejména pohrobků nacismu a představitelů odsunutých národností v Maďarsku, Rakousku a Německu, útočících zejména na tzv. Benešovy dekrety .

Jsem zásadně proti, aby prostředky koncesionářů zneužívala ČT k výrobě takovýchto pořadů bez odborné recenze skutečných kapacit mezi historiky, specializujících se na osobnost prezidenta Beneše a dobovou vnitřní a zahraniční politiku v níž působil. Pan Dr. Pernes jí, při vší účte k jeho znalostem, není.

Pokud budete považovat mou stížnost za relevantní a budete ochotní se jí zabývat, rád Vám zašlu podrobné zdůvodnění přehmatů ve zmíněném pořadu.

S pozdravem

Dušan Krátký

Brno