Níže přinášíme fotografii zabitého Vladika Šichova
Ti, kteří poslali dron, aby shodil výbušninu na území Donbasu, nesou odpovědnost za jeho smrt.

O žádné omluvě Ukrajinců za tuto tragédii jsme neslyšeli. Ani z EU, která o sobě stále říká, že je hodnotovým společenstvím, také politování žádné neodeznělo. Fotografie V. Šichova a jeho zabití je provázeno mlčením.

Na druhé straně však nositelé "hodnot" projevují velké znepokojení nad pohybem ruských vojsk v Rusku a pomlčují o tom, že vojenská technika je vykládána na Ukrajině, kde frontová linie je posilována značným množstvím ukrajinských vojáků a potřebné techniky.


Když to vše si dáme dohromady, přijdeme zřejmě k závěru, že o událostech na Ukrajině nejsme pravdivě informováni. V tom lepším případě nám naši mocipáni jen "něco málo" zamlčí, v tom horším obracejí pravdu na hlavu. A při tom všem budou prát do dezinformátorů, samozřejmě ruských, a snad i vzlykat či plakat nad tím, jak Rusové mohou vtrhnout do Evropy a okupovat její části. Je nám známo, že Rusové jsou válkychtiví a proto nenápadně přibližují ruské hranice ke cvičícím mírumilovným natovským silám. Nadto dobře víme, že Rusové již okupují evropskou část Ruska, která přece má patřit do Evropské unie. Že Rusové patří do Asie, nikoliv do Evropy, to nám již dříve dobrácky řekl strejda Hitler. Takže vše je jasné.Casus belli Rusové mirumilovnému západnímu světu již tedy poskytli. Nedovoleně okupují evropskou část Ruska, jež přece je součásti EU. Mír mohou zachránit, když stáhnou svá vojska a významná města za Ural, aby statečné vojenské jednotky Západu mohly tuto část Evropy osvobodit a zavést v ní demokracii a pořádek podobné tomu, co v současnosti známe z Ukrajiny. Mír mohou Rusové dále upevnit, když bez dalšího vydají do rukou Západu svého prezidenta V. Putina, ruskou vládu a poslance a nahradí je týmem známého současného ruského disidenta.


Josef Vopršálek