Navaľnyj se stal druhým nejpopulárnějším prezidentským kandidátem

20. 5. 2021 Janinna


Listuji internetem a najednou se objeví zpráva:

V Moskvě se Navaľnyj stal druhým nejoblíbenějším kandidátem na prezidentský úřad.


To snad ne. To nemůže být pravda, čtu podrobněji …


Pokud by se v Rusku příští neděli konaly prezidentské volby pak 5% obyvatel Moskvy je připraveno hlasovat pro Alexeje Navaľného, ​​což z něj dělá druhého nejpopulárnějšího politika mezi Moskvany.


Pro Vladimira Putina by hlasovalo 33% Moskvanů vyplývá z výsledků průzkumu „Centra Levada“


Ještě přesněji:


62% – rozhodně pro Putina

33% – pro Putina

5% – pro Navalného


A ještě přesněji:


Tři lídři v Moskvě: Putin – 44%, Navaľnyj – 6%, Žirinovskij – 3%.


To znamená, že pokud jde o procenta, má Navaľnyj blíže k Žirinovskému než k Putinovi.

Zpráva by tedy měla znít spíše takto: „Podle průzkumu v Moskvě Navaľnyj předběhl Žirinovského v popularitě mezi možnými prezidentskými kandidáty.“

A to vše pouze v Moskvě, v Rusku bude mít Navaľnyj o další 3 procenta méně.


Společnost „Levada“ (uznána v Rusku jako zahraniční agent) zveřejnila průzkum prezidentských voleb v Ruské federaci, který je velmi ponižující pro opozici.


Zahraniční agent „Levada“ zveřejnil výsledky – méně často prováděného, ​​- ale o to zajímavějšího a významného hlasování – prezidentského volebního hlasování.


To znamená, že v hlasování nebyly žádné otázky typu „komu důvěřujete“, „koho si představujete“, a tak dále. Ale jedna konkrétní otázka – „koho byste volili, když by v neděli byly prezidentské volby?“


Okamžitě upozorňuji na zásadní detail. To znamená, že opoziční mantra „úřady neumožňují zvolení skutečných kandidátů z lidu“ zde zjevně nefunguje.


Levada“ jasně deklaruje, že respondenti si sami řekli jméno požadovaného politika.


Bylo možné jmenovat kohokoliv, dokonce i zločince, kteří sedí ve vězení (třeba kvůli finančním podvodům a vraždám na zakázku!), nebo jiné radikální opoziční politiky, kteří jsou na svobodě.


Výsledky v Rusku jako celek pro Putina jsou následující:


mezi všemi respondenty – 40%


mezi těmi, kdo by šli volit – 56%


mezi těmi, kteří by šli volit a definovali koho – 76% (!!!)


A to navzdory skutečnosti, že oslovení respondenti jmenovali tak známé tváře jako – Navalnyj a Platoškin a Bondarenko a Zjuganov a Grudinin a Furgal.


Takže za těchto 6 osob by souhrnně hlasovalo (mezi rozhodnutými, tam kde má Putin 76%) ….

11 (jedenáct) procent. To není překlep. Pro všech šest – 11%.


Kromě Putina (76%) a 6 opozičníků (11% pro všechny) jsou v seznamu těch, kteří získali více než 1% všech hlasů, zařazeni další 3 lidé. Loajalista Žirinovskij (8% rozhodnutých voličů), Mišustin a Šojgu (každý po 1% – ve skutečnosti jde také o hlasy pro Putina).


To znamená, že v celém Rusku by už v prvním kole Putin získal minimálně 76% (!) – to je bez navýšení hlasů pro Mišustina a Šojgu. A šest hlavních opozičníků (ze všech stran a směrů, i když je jejich hodnocení manipulativně shrnuto) – 11%.


Loajální Žirinovskij je odděleně.


Stručně řečeno, při absolutně svobodných volbách, s tolerancí úplně všech možných kandidátů, i těch kdo by podle zákona nemohl kandidovat, by Putin dnes získal tolik hlasů, kolik se získává při absolutně NEsvobodných volbách…


Ale to ještě není celé ponížení …


Levada“ ve stejné publikaci poskytl údaje samostatně pro Moskvu. To znamená stejný průzkum, ale výsledky byly získány mezi moskevskou částí respondentů.


A tady je jasně vidět úplná desakralizace opozičního mýtu. Jako by v tichosti splaskla nafouklá bublina …


Mezi těmi, kteří by přišli volit – 44% pro Putina. Porážka všech v prvním kole.


Upřímně řečeno, každý by měl konečně pochopit, že i v Moskvě má ​​Putin stále vyšší volební hodnocení než Navalnyj. Realita: sedmkrát! sedmkrát!


A to bez zohlednění hlasů pro Šojgua, Lavrova a Medveděva (které ve skutečnosti také připadnou Putinovi)!


Opona.


PS

Mohlo se volit pouze jedno jméno. Toto je volební rating. Takže naprostá většina lidí, kteří sympatizují s Mišustinem, Šojguem a Lavrovem „sedí uvnitř“ astronomického ratingu Putina.


https://www.levada.ru/2021/05/18/prezidentskie-elektoralnye-rejtingi/

https://bit.ly/3yoT0lS

https://bit.ly/3ys8PIf

pokec24.cz