Místopředseda parlamentu Itálie odstranil vlajku EU. Zemí se šíří výzva k pálení vlajek EU

1.4.2020 v 12:17. Redakce AC24

Zatím jen gesto. Ale má obrovskou vypovídací hodnotu. Místopředseda italského parlamentu Fabio Rampelli odstraňuje ze své kanceláře vlajku EU. Co všechno se ještě musí stát, než něco podobného uvidíme i u nás?“ napsal politik Štěpánek. (Foto: Youtube)

Výzva „Spalte vlajku EU“

Parlamentní listy dnes informovaly o tom, že se Itálií šíří pozoruhodná internetová výzva, jejímž základem je spálit vlajku Evropské unie, a to nejlépe za zvuků italské hymny z časů boje za sjednocení země. Celá iniciativa má přitom proběhnout pod heslem „chráníme se“.

Itálie tak reaguje na to, že ji Evropská unie nechala v době koronavirové krize na holičkách. Situace v zemi je totiž vážná a italské zdravotnictví kolabuje.

Připomeňme však, že EU se „vzpamatovala“ až po několika týdnech, a to způsobem, který vzbudil velké rozpaky. Předsedkyně Evropské komise totiž ujistila Italy, že na ně myslí, ale rovněž zkritizovala členské státy, že v boji proti pandemii nectí unijní hodnoty.

Naopak se našly země, které Itálii podaly pomocnou ruku. Jedná se o Čínu, který poskytla zemi zdravotnický materiál. Podpora přišla do země rovněž z Ruska, které do Itálie poslalo vojenskou nemocnici.