Merkelová nabízí Rusku pomoc s žádostí o registraci Sputniku V

v EU22. 1. 2021 Janinna

Německá kancléřka Angela Merkelová nabídla ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi podporu německého regulátora při postupu registrace ruské vakcíny „Sputnik V“ u Evropskélékařské agentury (EMA).

Rusko nyní podalo žádost u EMA. A já jsem navrhla, aby náš Institut Paula Ehrlicha, který je naším institutem, mohl podpořit Rusko v tomto postupu v EMA,“ uvedla kancléřka, uvádí RIA Novosti.

Dodala, že se jedná zejména o podporu při navrhování dokumentace.

Kromě toho Merkelová uvedla,  že v rozhovoru s ruským prezidentem Vladimírem Putinem vyjádřila připravenost na spolupráci, výrobu a používání ruské vakcíny „Sputnik V“ v Evropské unii.

Ve středu stálý zástupce Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov nevyloučil možnost registrace ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ v Evropě. Téhož dne evropský regulátor (Evropská agentura pro léčivé přípravky, EMA)  oznámil, že obdržel žádost o vědecké stanovisko od vývojáře ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“.

Začala diskuse o možnosti výroby „Sputnik V“ v Německu.

Některé evropské země se zajímají o ruskou vakcínu proti koronaviru „Sputnik V“, o její výrobě se již diskutuje s Německem, uvedl Kirill Dmitriev, šéf ruského Fondu přímých investic (RDIF).

Dmitriev uvedl, že v současné době s Německem diskutují o „možnosti výroby vakcíny Sputnik V v zemi“. RDIF také vidí „vážný zájem ze strany členských států Evropské unie,“ uvádí TASS .

Pokec24.cz