Merkelová ostře proti rozvolňování

20.4.2020 14:15

Německá kancléřka Angela Merkelová mimořádně ostře kritizovala diskusi na téma dalšího uvolňování opatření v boji proti pandemii koronavirusu. Podle jejího vyjádření se velmi obává, že pozitivní vývoj v počtu osob nakažených COVID 19 se může zbrzdit.

Podle agentury DPA dala jasně na vědomí, že je velmi nespokojená s uvolňováním restriktivních opatření v Německu. Podle jejího názoru došla v některých spolkových zemích situace k „otevření orgie diskusí“ na toto téma, což může vést dokonce k riziku návratu již překonaného stavu. Domnívá se, že lidé přestanou dodržovat protivirovou prevenci, např. ve společenských kontaktech a diskuse o uvolnění tomu prý napomáhá. Merkelová se tak měla vyjadřovat v průběhu dnešního videokonference vedení CDU. Uplynulou středu po čtyřech týdnech omezení společenského života federální vláda a vlády spolkových zemí přijaly rozhodnutí, že od dnešního pondělí mohou otevřít malí a střední obchody s prodejní plochou do 800 metrů čtverečních. V prvních spolkových zemích se také vrací do školy žáci maturitních tříd, nadále je však třeba až do 3.května dodržovat zásady omezení kontaktu osob.

Uvolňovat se v Německu bude a to hned příští týden.

Roland Olbert – 20.4.2020 21:44.

Proč ?

Začíná totiž Ramadán a to, co platilo pro německou veřejnost během velikonočních svátků, nelze uplatnit v plné míře u muslimů, např. v mešitách. Kancléřka dělá před prostoduchými Němci ramena, ale realita v dnešním islamizovaném Německu se výrazně od přání a projevů liší. Merkelrežim si prostě nemůže dovolit, vystupovat vůči muslimům stejně, jako k původnímu obyvatelstvu.

V aktuálním průzkumu ARD – Deutschlandtrend z 2. března t.r. , se přesto vyslovilo 64% dotazovaných k podpoře a sympatiím A.Merkel. Nebude to zřejmě ta správná definice stockholmského syndromu, ale bezpochy zralé na určitou diagnózu...

Vaše věc.cz