Koronavirus USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit Američany

Michal Brand

V současné krizi v souvislosti s pandemií koronaviru Covid19 USA nejprve zkusily ukrást nadějný výzkum vakcíny proti koronaviru Covid19 pro sebe a získat tuto vakcínu jen pro sebe.

Zveřejnil to německý Welt am Sontag, u nás pak

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/dejte–to–nam–vzkazal–trump–nemecke–firmepracujici–na–vakcine–dame–to–vsem–zni–odpoved–40316763

USA sice tuto záležitost popřely, ale Welt am Sontag citoval svoje vládní zdroje z Německa. A navíc tuto verzi potvrdily německé vládní zdroje i agentuře Reuters.

Navíc i oficiální zdroje německé vlády následně nepřímo ale jasně potvrdily tuto záležitost, snahu USA získat monopol na vakcínu proti koronaviru.

https://www.welt.de/wirtschaft/article206555143/Corona–USA–will–Zugriff–auf–deutsche–Impfstoff–Firma.html?wtrid=onsite.onsitesearch

https://www.dailymail.co.uk/news/article–8114015/Donald–Trump–tries–pay–German–company–creating–experimental–coronavirus–vaccine–US.html

Potvrzení skutečnosti, že USA se pokusily ukrást možnou vakcínu proti Covid19 jen pro sebe, přinesla dokonce i agentura Reuters:

https://www.reuters.com/article/us–health–coronavirus–germany–usa–idUSKBN2120IV

Když v Itálii naplno propukla humanitární katastrofa – co udělaly USA? Po vypuknutí humanitární krize v Itálii, se stovkami mrtvých a lavinovitě se šířící nákazou koronavirem Covid19 USA letecky z Itálie odvezly .... chvíle napětí ... pacienty? ....ehm, no tak to ne ale – letecky z Itálie odvezly 500 tisíc testů na koronavirus. Z Itálie, do USA. Přečtěte si to ještě jednou: Z Itálie DO USA.

https://www.msn.com/en–us/news/us/air–force–moves–500k–coronavirus–test–swabs–from–italy–to–us/ar–BB11nsVP

„Zlé“ Rusko naopak poslalo do Itálie humanitární pomoc a tým armádních lékařů a expertů na dekontaminaci a bio–hazard situace:

https://russia–insider.com/en/russia–deploys–military–virologists–equipment–italy–after–putin–phone–call–video/ri28453

A nyní?

Spojené Státy vyzývají lékaře ze všech zemí světa, zejména pokud mají zaměření na léčby infekčních nemocí, zejména Covid19, ať opustí svoji vlast a urychleně se přihlásí na velvyslanectví USA, kde jim (jak zcela zřejmé z výzvy) bude urychleně vydáno pracovní povolení do USA a vízum k okamžitému odchodu do USA.

https://twitter.com/TravelGov/status/1243335697202851843

We encourage medical professionals seeking work in the U.S. on a work or exchange visitor visa (H or J), particularly those working on #COVID19 issues, to contact the nearest U.S. Embassy/ Consulate for a visa appointment. Please see more information here: http://ow.ly/rPU450yX6fJ

Je zcela zřejmé, že jde o výzvu všem lékařům, aby odešli do USA. Poté, co tato – ehm ani nevím jak to nazvat – tato výzva vyvolala všeobecnou bouřlivou reakci, americké ministerstvo zahraničí vše „vyjasnilo“, změnilo text a uvedlo, že prý samozřejmě jde jen o ty lékaře, kteří už si předtím zažádali.

No, kdo tomuto „upřesnění“ věří, ten má v hlavě na...o

Původní znění výzvy USA k tomu, aby všichni lékaři ze všech zemí světa zradili svoji vlast během této epidemie a odešli do USA je zde (zatím):

https://tinyurl.com/w2jq8ng

Původní znění je jasné:

Update on H and J Visas for Medical Professionals

Last Updated: March 26, 2020

We encourage medical professionals seeking to work in the United States on a work or exchange visitor, particularly those working to treat or mitigate the effects of COVID–19, to reach out to the nearest embassy or consulate to request a visa appointment.

For those foreign medical professionals already in the United States:

J–1 Alien Physicians (medical residents) may consult with their program sponsor, ECFMG, to extend their programs in the United States.  Generally, a J–1 program for a foreign medical resident can be extended one year at a time for up to seven years.

Note that the expiration date on a U.S. visa does not determine how long one can be in the United States.  The way to confirm one’s required departure date is here: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home.

Those who need to extend their stay or adjust their visa status must apply with USCIS.  Their website is here:  https://www.uscis.gov/visit–united–states/extend–your–stay

V nouzi poznáš přítele.

A svini taky.