Kalousek - Velký den Rychetského. Potvrdil své protiústavní jednání v Zemanově vládě3.2.2021 10:24 – Praha

Klára Beranová, Novinky


Velký den šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského. Tak označil středeční verdikt bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. Na Twitteru uvedl, že Rychetský byl vicepremiér vlády Miloše Zeman, když se ČSSD a ODS rozhodly úpravou volebních pravidel oslabit šance menších stran. Opoziční strany pak verdikt soudu vítají.

Rychetský se uřekl. Vyvolá Ústavní soud politickou krizi?Domácí

Velký den P. Rychetského. Jako místopředseda Zemanovy vlády pro legislativu zpracoval a prosadil před 20 lety novelu volebního zákona. Na návrh Václava Havla Ústavní soud část zákona zrušil. Dnes v roli předsedy Ústavního soudu dr. Rychetský definitivně potvrdí, že tenkrát jednal protiústavně,” reagoval na sociální síti.


Šéf ODS Petr Fiala Novinkám sdělil, že bude nyní úkolem politických stran v co nejkratším čase najít řešení, podle něhož proběhnou letošní volby. „ODS je na tato jednání připravena, budeme se snažit dosáhnout dohody napříč politickým spektrem i oběma komorami tak, aby nedošlo k další destabilizaci politického systému,” uvedl.


Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová Novinkám napsala, že odstranění nespravedlností směrem k malým stranám je jednoznačně správné. „Na druhou stranu soud měl na rozhodnutí tři roky, ale rozhodl velmi blízko letošním volbám, čímž vytvořil velkou nejistotu, pro změnu zákona je nutný souhlas sněmovny i senátu a jednání nebude jednoduché,” napsala v SMS…