Jsme vděčni našim spojencům, těm z Východu i ze Západu, za naše osvobození

Kdyby spojenci, Sověti, Američané, Angličané a další hrdinové, včetně Čechoslováků, kteří bojovali proti Němcům na různých frontách, nebo v domácím odboji, nevyhráli druhou světovou válku, náš národ by Němci zlikvidovali. Jejich cílem bylo německým obyvatelstvem osídlit Čechy a Moravu. Nebyli by tady ani "Piráti", ani "Topáci", ani různí germanofilové a sudetomilové. Nebyli bychom ani my, čeští vlastenci. Češi jako národ by již dávno neexistovali.

Kdo straní Němcům, kteří nás chtěli vyvraždit, proti těm, kteří nás osvobodili, dodatečně zvráceně tleská zamyšlené genocidě českého národa. Jsou tito lidé ještě normální?

Čest a sláva všem těm, kteří se podíleli na osvobození našeho národa, okupované části Evropy, od německých agresorů. Je především naší lidskou povinností udržovat pomníky, pamětní desky, které připomínají jejich hrdinství! Na našem území padlo za naši svobodu 144 tisíc vojáků Rudé armády. Chovejme se k jejich památce s hlubokou úctou. Na nás v současnosti leží povinnost je bránit, bránit poslední místa jejich odpočinku.

Redakce ČNL