Je to tady Domobrana proti hnutí ANTIFA.

Jak občané města u Seattlu vyzbrojeni samopaly vypráskali miliantní anarchisty, kteří chtěli rabovat. “Přidejte se!” vyzývají ostatní. Už to začalo

9. 6. 2020

Asi tisícovka místních ozbrojených občanů vyšla tento víkend do ulic městečka Coeur d’Alene v americkém státě Idaho na podporu pokojných demonstrantů a na ochranu místních podniků a občanů před řáděním militantní skupiny ANTIFA.

Především proto proběhla tamní demonstrace proti rasismu zcela pokojně. K městu se totiž před demonstrací sjelo několik bílých dodávek značky Mercedes s desítkami lidí, oblečení většinou v černém, kteří nepatřili místní komunity.

Domobrana města Coeur d’Alene

“Podle našich informací šlo o stejnou skupinu hnutí ANTIFA, která předtím řádila ve Washingtonu,” říká Keith Gibson, občan městečka Coeur d’Alene.

Město Coeur d’Alene má asi 50 tisíc obyvatel, leží v severní části státu Idaho asi 300 km západně od města Seattle. Většina obyvatel pracuje ve zdravotnictví, dřevorubectví a hutnictví.

Právě přijíždíme do centra Coeur d’Alene. Je plné ozbrojených občanů. Nikdy jsem v životě neviděl tolik zbraní AR–15. Po chodnících chodí nejméně tisíc ozbrojených občanů, ulice jsou plné aut a kamionů s kluky vzadu s AR–15. Všude jsou americké vlajky,” popsal své pocity Keith Gibson, občan městečka.

Stoupenci ANTIFA se prý chtěli během demonstrace vmísit do davu a rabovat – plánovali začít s místní velkoprodejnou WINCO. Místní milice mužů a žen střežili všechny hlavní křižovatky. Majitelé obchodů stáli na ulici, nebo za okny.

Dobře organizovaná místní skupina ozbrojených občanů se vydala na parkovišti, aby nevítaným útočníků jasně vysvětlila, že občané Coeur d’Alene mají nulovou toleranci vůči jakémukoli druhu násilí.

“Zřejmě pochopili, že to myslíme vážně. Ve městě pak byli spatřeni jen dva anarchisté, kteří měli na sobě své malé černé oblečení a černé masky a tiše seděli na schodech se svým malým nápisem „náš systém je na ho…“, vypráví Keith Gibson, místní občan.

Demonstrace pak za účasti organizace Black Lives Matter (Na černých životech záleží) proběhla v naprostém klidu. Účastnící ji dokonce ozvláštnili vyvoláváním hesla: “All Lives Matter” (Na všech životech záleží).

Tito pokojní demonstranti nebyli místními ozbrojenými strážemi obtěžováni ani zraněni.

Zdroje: Mymilitia, Facebook

Arfa.cz