Ještě k projevu B. Posselta
Svými slovy se vůdce sudetů obrátil nejen na landsmany v Německu, ale také na české krajany. Koho tím vlastně myslel? Je nesporné, že to jsou příslušníci německé menšiny, žijící v ČR. Myslím si však, že ne všichni na to slyšeli. Někteří si ještě pamatují na antifašismus svých dědů, nesdílí hodnoty sudetů. Projev náčelníka SL je zřejmě nijak neoslovil.


Jsou zde však i další čeští krajany, mezi které Posselt počítá i své blízké přátele. Kdo asi k nim patří? Stačí málo zavzpomínat a jména některých z nich již nám zní v uších. Mezi ně jistě patří milý Daniel Herman, sudetský Čech, pan Pavel Bělobrádek, pan Jan Čižinský, dnešní starosta Prahy 7, se proslavil již dříve svými otevřenými sympatiemi k sudetům, paní M. Marksová a jistě i pan B. Sobotka. Dalších je ještě přehršel.


A právě tito krajané, kteří se otevřeně hlásí k „sudetské“ věci, jsou pro nás rizikem velkým. Některým z nich to český lid ve volbách již dříve spočítal. Pan D. Herman v parlamentních volbách propadl, stále je však předsedou Sdružení Ackermann-Gemeinde, nedávno si našel další lukrativní místo. Bělobrádek ztroskotal v senátorských volbách. Jan Čižinský snad dosud váhá, zda se svými 3000 spravedlivými udělá díru do republiky nebo nechá přes sebe a své lidi přejít jako po mostě zpolitizované milionchvilkaře s jejich vůdcem Minářem rovnou do poslaneckých křesel.


Podle skutků, nikoliv jen řečí, můžeme s velkou mírou pravděpodobnosti tvrdit, že KDU jako celek patří k přátelům “sudetské věci“. Daleko od nich není TOP 09 a Starostové. ODS to táhne oběma směry. ČSSD pomalu taje. Nikdo neví, zda se příštích parlamentních voleb dožije. Za své proněmecké aktivity je pan B. Sobota, který vejde do dějin téměř jako hrobař strany, na politickém ošklivci. Je faktem, že část naší politické scény hraje německou kartou, aniž by to značné části jejich voličů došlo. A to je nebezpečné pro naše národní zájmy. Pátá kolona ještě žádné společenství nespojila, ale vždy rozložila a vyvrátila.


Pan Posselt ve své „vánoční“ řeči spojuje Vánoce s původní vlasti, z níž jsme je údajně etnicky vyčistili. Že si vymýšlí, jsme ukázali v jednom z našich dnešních článků. Ale nyní rovnou k věci. Sudeti mají ve svém programu právo na vlast, původní vlast. Z hlediska mezinárodního práva je jejich tvrzení bez jakéhokoliv právního základu. Nikde takové jejich právo není zakotvené. Je možné, že někteří sudeti o této skutečnosti ví, ale přesto se tváří jakoby toto právo, které si sami nadělili, skutečně existovalo.


Jaké hry landsmani s námi můžou dále hrát? Mohou dále pentlit své právo na původní vlast a současně „získávat“ své „české“ přátele, aby s nimi v to právo věřili. Pakliže by proněmecké uskupení v příštích parlamentních volbách uspělo a stále „věřilo“ v právo sudetů na původní vlast, může dojít i k ohrožení nejen územní celistvosti republiky a k ohrožení našeho státu. Zůstanou-li však čeští germanofilové a sudetomilové bez významného podílu na státní moci, sami sudeti nic nezmohou.


Čeští vlastenci by měli jednoznačně prohlásit, že sudety do republiky nechceme, že jejich vlastí je Německo. Tam ať spokojeně žijí a na falešná práva zapomenou. Potom, snad časem, i v nich můžeme vidět sousedy.

J. Skalský