Lichtenštejni jako nepřátelé a zrádci ČSR
K neustálým mýtům o Lichtenštejnech v našem tisku je nutno povědět toto. Svatá prostoto - je to přece historikům a právníkům nad slunce jasnější! Probůh, proč s nimi neměla ČSR nikdy diplomatické styky?Jsou na to notoricky známé doklady z dějin.


A) Lichtenštejni jako ničitelé Koruny České - viz pobělohorské konfiskace, které prováděl Lichtenštejn jako direktor trestního tribunálu, a vojenská služba Habsburkům po více jak dvě století.


B) Lichtenštejni jako habsburská šlechta nevyhovující Washingtonské deklaraci ustavené ČSR

Masarykova pozemková reforma 1919 jim sebrala část majetků nad 150 ha podle jejich služebnosti Habsburkům, nepřátelských státu. Příkladně brněnská zemědělská universita dostala lesy bývalého lichtenštejnského panství Pozořice již r.1919!


C) Protektorátní Lichtenštejni princ Hans Lichtenstein a hrabě Podstatzky-Lichtenstein kolaborovali s Hitlerovým náměstkem protektorátu, válečným zločincem Neurathem, a jsou takto podepsáni.


D) Kníže Lichtenštejnska jednal s Hitlerem, a země podle Hitlera ušetřena okupace jako země německá.


E) Lichtensteini porušili neutralitu v II.válce vojenským asylem jedné divize gen. wehrmachtu Holmston-Smyslovského s tisíci kozáky ROA (alias vlasovci-kononovci), přes protesty Spojenců tj Britů a Sovětů!


Zkrátka a dobře - nevyhovují ani Masarykově pozemkové reformě, ani dekretálním paragrafům, ani Postupimi. Finito.

Nezáleží na Lichtenštejnech.Záleží na kolaborantském Česku,zdali toto vše dokáže uplatnit proti nim! Už je mi trapné, toto neustále opakovat. Zde se projevuje především naprosté selhání české akademické historické a právnické obce, jako již tolikrát v našich dějinách.

jir


27. 12. 2020 v 13:03 odesílatel JanHribek <JanHribek@seznam.cz> napsal:


Vážení pánové,


s těmi Lichtenštejny by to přeci mělo být jednoduché, když se konečně žalobou nyní přiznávají. Samotný státeček okupován sice nácky nebyl, ale jejich "státeček" na Moravě byl přeci na území Německé říše ke které byl přifařen celý Protektorát Č.M. Tak k čemu celý jejich majetek na Moravě atd. sloužil ekonomicky, s kým obchodovali z výnosů toho jejich majetku? No, sloužil Německé říši, že !! To jako chtěj tvrdit, že i v Protektorátu byli autonomní? Tak to ani náhodou! Nynější žalobou potvrzují, že přes moravský majetek kolaborovali s Německou říší, který jí sloužil!! A to přeci byla ČSR po válce povinna zkonfiskovat, takže na ně dekrety presidenta platily! A jak se tu v protektorátu Lichtenštejni pohybovali (vis několik jich zapsaných v návštěvní knize H.R. u Wald.), určitě ne jako protektorátní občané, tak jako jací občané, byly byť říšskými občany jako Němci a pokud byli lichtenštejnští občané, no tak by museli k tomu mít s nácky nějakou speciální "mezistátní" dohodu a to se mi nezdá, že by jí náckové z rasových důvodů, jak to měli nastavený, by vůbec tuto formu připustily. A i kdyby jí měli, tak by to zas svědčilo o jejich kolaboraci s říší. A s provozem toho jejich majetku u nás za války museli být na tuty v kontaktu s říšskými orgány a z hospodářských výnosů dotovali Německou říši, jinak to ani být nemohlo, že by se říše zřekla takové tučné prebendy-budliky, budliky. Je to prosté, jejich majetek na Moravě byla jen jedna z hospodářských jednotek Deutsches Reich a tím je to usvědčuje, že celé Lichtenštejnsko kolaborovalo s Německou říší, i když ten jejich prcek na západě zabrán nebyl, tak to bylo jen divadýlko navenek, podstatou na Moravě byly zahákovaný do D.R. Nějaký doklady k tomu např. v NA musí být, když tu za války měli pobyt, tak k tomu musí mít zachovány pobytové policejní registrační karty a tam bude označeno jejich občanství. Případně mohou mít uloženy fragebogeny atd. Jen to zas vyšťourat.

Honza.