Jakov Kedmi - USA měly šanci zahájit třetí světovou válku. Ale Rusové změnili pravidla hry22. 11. 2020 Janinna

USA mohly klidně zahájit třetí světovou válku, ale Rusové je přinutili hrát podle svých vlastních pravidel. Podobný postoj vyjádřil izraelský vojenský expert Jakov Kedmi.

Spojené státy mohou jít do třetí světové války, pouze pokud mají záruky záchrany. Dnes nikdo takové záruky neposkytne, protože Rusové změnili pravidla hry vytvořením jedinečných zbraní. Názor vyjádřil vojenský expert Jakov Kedmi, jeho stanovisko sdílí RIA FAN.

Partneři NATO určitě doufali, že v případě konfliktu je USA ochrání. A samotná aliance byla vytvořena právě za účelem vyvíjení tlaku na SSSR a poté na Rusko. Jakmile se Sovětský svaz zhroutil, začali členové NATO démonizovat Rusko a současně věřili, že existuje šance na přežití. Nyní je už jasné, že Washington v případě rozpoutané války s Ruskem… padne. 

Jakov Kedmi zdůrazňuje, jaderná výhoda je nyní naprosto a absolutně na straně Ruska.

Kedmi uvedl, že naděje partnerů NATO na ochranu USA v případě války jsou neopodstatněné. Pentagon nikdy nepůjde do války, pokud by americké půdě hrozila odvetná opatření. 

Washington zahájí válku až poté, co bude přesvědčen o své nadřazenosti nad možným nepřítelem. Během kubánské raketové krize nemělo velení ozbrojených sil USA důvěru ve vítězství nad SSSR, proto se Washington neodvážil rozpoutat otevřený konflikt. Nyní je jaderná výhoda podle Kedmiho na straně Ruska.

Možnosti, jaké má dnes Rusko, mu umožňují zničit USA dříve, než se první americké rakety dostanou na ruské území. Nikdy v historii nebyla strategická výhoda natolik ve prospěch Ruské federace. Ani Spojené státy po válce ji neměly,“ řekl Kedmi.

V roce 2020 se schopnost Spojených států odolat možné válce ještě snížila díky tomu, že se v Rusku objevil nový velitelský post pro jadernou triádu. 

11. listopadu Vladimir Putin oznámil dokončení vytvoření bezpečného jaderného velitelského stanoviště. Vojenští experti srovnávali domácí projekt s americkým komplexem NORAD v pohoří Cheyenne v Coloradu, který spravuje Velitelství vzdušné obrany.

Nemůžeme říci, že Rusko může bezbolestně zaútočit na Spojené státy, nic takového. 
Státy však dnes nemají příležitost zahájit třetí světovou válku a Rusko ji nepotřebuje,“
uvedl Kedmi

Rusko uspělo. Dnes by se tedy člověk neměl bát, že USA rozpoutají třetí světovou válku, uzavírá expert.

https://bit.ly/2IZeKQ0
https://bit.ly/3flNM0O