Harabin - Dnes si připomínáme mezinárodní památný Den genocidy - holocaustu Slovanů

© Foto : Max Alpert / RGAKFD

Slovensko

18:10 22.06.


Německý vpád do Sovětského svazu odstartoval genocidu Slovanů, domnívá se slovenský politik Štefan Harabin. Podle něj Anglosasové a „ultraliberálové“ chtějí, aby na to Slováci zapomněli.

Dnes si země bývalého Sovětského svazu připomínají útok nacistického Německa, ke kterému došlo 22. června 1941. Podle Harabina vpád německých vojsk odstartoval genocidu Slovanů.

Milé vlastenky, vážení vlastenci,“ obrátil se ke svým spoluobčanům Harabin. „Je správné a potřebné, že si dnes připomínáme mezinárodní památný Den genocidy - holocaustu Slovanů, který začal napadením Sovětského svazu 22. června 1941 nacistickým Německem, během kterého bylo zavražděno více než 35 milionů Slovanů. Tímto nevinným obětem největšího holocaustu na světě patří naše úcta a pietní vzpomínka,“ napsal dále Harabin.

Bývalý kandidát na prezidenta dále obvinil západní svět a jeho „lokaje“ na Slovensku ze snahy zamlčet dějiny a v konečném důsledku i přepsat dějiny.

Anglosasové a ultraliberálové z ‚tzv. demokratického‘ Západu ve spolupráci s mainstreamovými médii a nevládními organizacemi se snaží podprahovým způsobem i na Slovensku za pomoci domácích lokajů jim sloužících zamlčovat historii,“ tvrdí Harabin.


Podle něj dokonce nacionalistické strany jako je Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby zapomíná na holokaust Slovanů.

Pokud lidská bytost ztratí své kořeny, přestává být člověkem a stává se číslem 1, 2, 3 atd. V této spojitosti je pro mě zvlášť smutné, že některé slovenské politické strany, včetně Kotleby a Mazurka, neuznávají holokaust Slovanů,“ uzavírá Harabin.


Podle údajů, které uvádí ruské ministerstvo obrany, ve Velké vlastenecké válce zahynulo přibližně 26 milionů obyvatel Sovětského svazu včetně vojáků a civilistů. Toto číslo ovšem zahrnuje i jiné než slovanské národnosti.


Za oběť nacistického Německa dále padlo téměř dva miliony etnických Poláků a více než půl milionů Srbů, několik desítek tisíc Slovinců. Celkem v Jugoslávii zemřelo přes milion obyvatel. Ztráty Čechoslováků činí přibližně 360 tisíc.


Na okupovaném území ve východní Evropě převážně obývané Slovany měli nacisté v souladu s Generálním plánem OST provést genocidu místního obyvatelstva. Území, ze kterého mělo zmizet až 85 % obyvatel, mělo být následně kolonizováno Němci. Slované, kteří by zůstali, měli sloužit jako otroci v německých továrnách. U zbylé menšiny mělo dojít k jejich poněmčení.


Realizace plánu měla trvat 30 let a měla být zahájena ihned po porážce Sovětského svazu.