Demonstrantů jsou až dva tisíce. Sundali si roušky a skandují „Nejsme ovce”Dnes 7:06 • Aktualizováno 12:56

Novinky, ČTK


Česko v úterý slaví Den boje za svobodu a demokracii. Datum připomíná odpor proti nacistické okupaci v roce 1939 i nepokoje z roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu. Svátek tradičně doprovázejí vzpomínkové akce i demonstrace. Ty letošní jsou poznamenány koronavirovými opatřeními.


17:32 - U Národního divadla se demonstranti setkali s lidmi čekajícími na vystoupení Anety Langerové, která ze střechy divadla zazpívala píseň Modlitba pro Martu. Demonstranti vyzývali přihlížející k tomu, aby se k nim přidali nebo aby si sundali roušky. Vše se ale obešlo bez konfliktů mezi oběma skupinami.


17:27 - Až 1500 až 2000 demonstrantů v pochodu centrem Prahy si sundalo roušky a jdou bez nich. Skandují hesla „Svobodu!” a „Nejsme ovce!”.


17:18 - Průvod demonstrujících prošel kolem Národního divadla a dorazil k pomníku 17. listopadu na Národní třídě. Organizátor nyní účastníky posílá zpět na Václavské náměstí, kde si mají zazpívat hymnu.


17:10 - Počet demonstrujících v centru Prahy je mezi jedním až dvěma tisíci.


17:08 - Účastníci protestu jsou při pochodu Prahou velmi hluční. Je kvůli nim zastavená doprava. Mnoho z účastníků nemá roušky.


16:53 - Demonstrace se koná také na brněnském Zelném trhu. Lidé tam protestují proti vládním opatřením. Žádají zrušení testování zdravých či bezpříznakových lidí i všech zákazů.


16:36 - Dav minimálně tisícovky demonstrantů pochodující centrem Prahy skanduje „Svobodu!”, „My chceme na pivo!” a „Děti do škol!”, ale i „Čechy Čechům!”.

Pochod z Václavského náměstí


Pochod z Václavského náměstí

Výňatek ze zpravodajství


Foto: Novinky

Výňatek ze zpravodajství