„Děti jako instrument.“ Bojovníci za lepší přešli na poslední předěl

Andrej Sidorčik

7. srpna 2019

Dospělý člověk má plné právo rozhodovat si o svém osudu. Může se účastnit protestních akcí a nést za ně odpovědnost. Roční dítko takovou volbu nemůže udělat.

Moskevská prokuratura se hodlá domáhat, aby byl zbaven rodičovských práv manželský pár Prokazových, který na nepovolené akci 27. července předal své dítě „třetí osobě“. V sociálních sítích nazývají to, co se stalo, „šíleností státního zařízení“, „prolomením dna“ atd. Zplnomocněnec pro práva dětí v Moskvě Buninovič ve svém komentáři napsal: „Vydírání dětmi pro politické cíle nepřipustíme.“

Podstata věci je v tom, že manželé Prokazovi  předali při protestních akcích svého ročního syna člověku jménem Fomin, který je úřady považován za jednoho z organizátorů nezákonných akcí. V této době je na seznamu federálně hledaných. S tím, že měl dítko, prošel kordony pracovníků ministerstva vnitra. Sám říká, že jej přátelé vyvedli z průvodu, oblékli mu kapsu na nošení dětí a on s dítětem v ní prošel.

Prokazov má trochu jinou verzi. Prý se žádných nezákonných akcí neúčastnil, šel na procházku a tam požádal bratrance své ženy, aby mu děcko nesl.

Demonstrativní pochody mnoha účastníků na nepovolené akci „vyzbrojených“ dětskými kočárky představuje nedobrou tendenci. Děti jsou živými štíty.

Dobře připravení advokáti mohou všechno vysvětlit a vyvrátit vinu. Viděno vlastníma očima: Občan vyprovokuje jiné občany k nezákonnostem. Je přitom v nebezpečí, že bude zadržen. Opatří si malé děcko a úspěšně se za něj schová.

Červená čára se dá jednoduše jedenkrát překročit a dále jde všechno samo od sebe. Na Ukrajině všechno začalo pláčem nad studenty, které zabila milice a končilo vražděním lidí na Donbase s pomocí dělostřelectva a letectva. Dospělý člověk má právo určovat si svůj osud. Roční dítě se rozhodovat nemůže, za něho rozhodují rodiče. Jestliže si zahrávají s politikou, dělají z dítěte prostředek pro realizací svých cílů a to je skutečný zločin. Ne-li právní, potom lidský. Takové politické hry jsou příliš špinavé. Není potřeba, aby se staly ještě krvavé.

Převzato z Aif.ru

Outsidermedia.cz