Brexit – Úžasné. Nigel Farage a jeho skvostný projev o svobodě a štěstí z vlastní hymny po odhození okovů Evropské unie.

VIDEO. Titulní stránky dnešních britských novin

1. 2. 2020

Británie slaví Brexit, odchod z Evropské Unie, jako jeden z největších dnů v moderní britské historii. “Nechceme jejich vlajku, jejich policii, armádu. Jsme skvělá, sebevědomá země, umíme si vládnout sami,” říká Nigel Farage, který je hlavním lídrem této skvostné události.

Nigel Farage je opravdovou hvězdou nejen britské, ale i evropské politiky, má obrovské charisma, vedle kterého vypadají němečtí lídři Evropské unie jako zapšklí trpaslíci v uniformách s plackou Grety na kšandě.

Americké televizi Fox poskytl hvězdný Farage na téma Brexit tento inspirativní rozhovor.

Farage: “Lidé zaplnili ulice a ano, všude je Union Jack (vlajka Velké Británie) a víte proč? Je to naše národní vlajka! Nechceme ten evropský pohvězdičkovaný banner. Nechceme jejich hymnu, nechceme jejich prezidenta, nechceme jejich policejné síly, jejich armádu.”

Je to jeden z největších dnů v moderní britské historii.”

The Sun, nejčtenější britské noviny: Slovní hříčka na “Make love, not war” (doslova: Dělej lásku, ne válku). Zde doslova přeloženo: Dělej odchod, ne válku. „Make love, not war“ je kultovní slogan spojovaný s “květinou revolucí” v 60. let 20. století ve Spojených státech, zaměřený proti válce ve Vietnamu.

Moderátor televize Fox: “Nigele, přečtu vám titulek v New York Times. Brexit je tu, nyní se věci opravdu zkomplikují. Elitám se to nelíbí. Jaký je váš úhel pohledu?”

Farage: “Samozřejmě jsou tací, kteří se budou snažit nám věci zkomplikovat. Opouštíme tuto politickou linii a nikdy se nevrátíme. Ano jsou tu ještě nějaké detaily a ano, na detailech záleží.”

Do této fáze však vstupujeme s novým sebevědomím ohledně toho kdo jsme, včetně našich přátel z USA. A globalisté jako New York Times, CNN a jim podobní se nám vždycky budou snažit věci zkomplikovat.”

Ale už teď cítím nový optimismus v této zemi. Novou víru než můžeme vládnout sami sobě, být skvělými lidmi a spolupracovat s našimi přáteli. Británie nikdy nebyla odhodlaná jako teď.”

Moderátor: Jak dlouho bude trvat, než uzavřete obchodní dohodu s Amerikou?”

Farage: “To hodně záleží na tom, jak dopadnou evropská vyjednávání. Vzpomeňte si, že Austrálie vyjednávala dohodu s Amerikou deset měsíců a byla to tvrdá jednání. Všechny ty lži, že to zabere deset let, než se udělá dohoda, to jsou žvásty.”

Všechno v životě je o vůli. Když něco opravdu chcete, dokážete to.”

Samozvaná protektorka Evropské unie Němka Ursula von der Leyen, která si nechává říkat “prezident”, se už nechala slyšet, že Velká Británie bude mít velké potíže, pokud nebude dodržovat pravidla. Jaká pravidla to budou, určuje právě Německo a jeho mocenský nástroj Evropská unie.

Zájem EU je vše Británii co nejvíc zkomplikovat, protože hladký průběh by znamenal, že opustit EU je snadné, což by byl nežádoucí vzor pro ostatní země. Úspěšná Británie bez EU by znamenala konec, nebo zásadní ohrožení německého projektu Evropské unie.

Dohoda Británie s USA tak do značné míry ovlivní budoucnost celé Evropy. Klíčem k vývoji událostí bude zbrojařský průmysl. USA, které jsou nejzadluženější zemí světa, budou mít zájem rozmisťovat po Evropě své vojenské základny (placené příslušnými státy) a vyvolávat virtuální pocit ohrožení ze strany Ruska.

Německo, převlečené za Evropskou unii, bude chce vybudovat vlastní armádu, vyzbrojenou vlastní zbraněmi z produkce především Německa a Francie.

ARFA říká: Držme palce velké Británii

Arfa.cz