Bomba z Číny – Američané mohli vyvolat epidemii COVID–19!

Koronavirus, který zachvátil téměř celý svět, mohl být zanesen do Číny americkou armádou, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí.

Ilustrační foto

13. března 2020 – 10:10

Toto prohlášení učinil zástupce čínského ministerstva zahraničí Žao Lijian.

Vyjádřil svůj názor na stránce na Twitteru a komentoval nedávné přiznání vedoucího Centra pro prevenci a kontrolu nemocí USA (CDC) Roberta Redfielda. Ten řekl, že v Americe u řady pacientů, kteří údajně zemřeli na chřipku, se objevil koronavirus posmrtně. Tato slova vedla Číňany k úvaze o skutečných vinících propuknutí COVID–19, který již přerostl v pandemii.

Čínský diplomat požadoval, aby to USA vysvětlily. Poznamenal, že „CDC byl chycen na místě činu.“ „Kdy byl zaznamenán první pacient v USA? Kolik lidí je nakaženo? V jakých nemocnicích? Mohla americká armáda přinést do Wu–chanu epidemii? USA to musí vysvětlit!“

Vojáci NATO rozšiřují epidemii koronaviru po celé Evropě

Dříve ČLR uvedla, že zvládla koronavirus. Podle mluvčího výboru pro zdraví epidemie ustoupila.

Mezitím se v jiných zemích ještě nemohou pochlubit takovými úspěchy. Jak se stalo známým, mezi infikovanými jsou již hvězdy a politici, stejně jako jejich blízcí. Například by koronavirus byl nalezen u hollywoodského herce Toma Hankse, také v předvečer došlo k podobnému případu s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem. Koronavirus potvrdila také manželka kanadského premiéra Justina Trudeau Sophie, a jak uvedla The Associated Press samotný šéf vlády sice nemá žádné příznaky, ale odebral se do karantény se svou ženou.

K vypuknutí koronaviru v Číně došlo v prosinci loňského roku, byť existují náznaky, že „pacient nula“ se mohl nakazit již v listopadu.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)