Biden vyhlásil ve Spojených státech stav nouze kvůli škodlivým aktivitám ruské vlády16. 4. 2021 Janinna

Biden vyhlásil ve Spojených státech nouzovou situaci kvůli škodlivým aktivitám ruské vlády.


Americký prezident Joe Biden ve svém dopise americkému Kongresu v souvislosti s uvalením sankcí na Rusko uvedl, že akce ruské strany představují „mimořádnou hrozbu“ pro národní bezpečnost a ekonomiku USA.

Text dopisu publikován na webu Bílého domu.


Informuji vás, že jsem vydal dekret o vyhlášení nouzové situace v zemi v souvislosti s neobvyklou a mimořádnou hrozbou pro národní bezpečnost, zahraniční politiku a ekonomiku Spojených států způsobenou rozhodně škodlivými zahraničními aktivitami ruské vlády.“ – uvádí se v prohlášení.

Dále uvedl, že tato „škodlivá“ aktivita údajně představuje pokusy Ruska „podkopat průběh voleb“ ve Spojených státech a zemích, které jsou partnery Washingtonu.

Biden také obvinil Rusko ze „škodlivých kybernetických aktivit“ a „podpory a využívání mezinárodní korupce k ovlivňování zahraničních vlád“.


Kromě toho Biden obvinil Rusko z „exteritoriálních aktivit“, „podkopávání bezpečnosti v zemích a regionech důležitých pro národní bezpečnost USA“, „porušení zavedených principů mezinárodního práva, včetně respektování územní celistvosti států“.

Pokec24.cz