Zoufalci

Václav Klaus ml.

 

Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit. 

Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především "otřesen"? A mektal by něco ve smyslu: "Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná ... Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit..." A další by se přidávali: "Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity..." Rektor Oxfordu by varoval: "Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví... 

 

"Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali. Vidíme výsledky. Německo má přes 80 miliónů lidí a pozice jeho vůdců za poslední měsíc "Přijmeme každého"; za týden: "Každého již nezvládneme - bude nutno přerozdělit"; nově "Budeme všechny vracet do místa vstupu do EU s výjimkou Řecka". Názorové kotrmelce o 180 stupňů, ale oni asi nemyslí vážně ani jedno z těch stanovisek. To je jen taková hra, média hrají s nimi, tak se to třeba ještě chvíli nějak zvládne. 
Evropské špičky se dokážou před kamerami - chráněny policisty - maximálně projít po bulváru. Někteří zástupci Francie - jako Marine Le Pen - však do průvodu nesmějí, protože hlavní nepřítel není islámský radikalismus, ale demokratičtí odpůrci současné podoby Evropské unie. 

 

Čeští aktivističtí novináři a komentátoři už jedou tuhle nalejvárnu v plné palbě, "Uprchlíci jsou naši spojenci proti terorismu", "Hrozí zhnědnutí veřejného prostoru" a obecně každý s opačným názorem je fašista. (tuto větu jsem včera osobně slyšel na ČT!!!) 

Řada českých politiků a celých stran si myslí to samé. To se střetává s naprosto opačnými názory obyvatelstva. A tak tyhle naše "elity" lidi prostě radikalizují a ženou je do náruče někoho, kdo skutečně zavelí "Takhle dál ne". A čím to bude déle trvat, tím to bude menší dobrák.     V téhle atmosféře už fakta nejsou důležitá.  Že někteří z pařížských vrahů přišli teď do Evropy přes Řecko jako uprchlíci, no a co "Refugee welcome" a "Hate free".

 

Že většina běženců přichází přes Turecko, kde není žádná válka, je tam demokracie a je to země kulturně jim daleko bližší? Tedy jako by v Čechách byla válka, kdežto na Slovensku by byl mír a klid, ale my masově táhli někam na Island. No a co?    

Že když se díváte na dokumenty o válce (třeba II. světové), tak uprchlíci jsou většinou starci a stařeny, matky s dětmi na rukou, rodiny s uzlíky majetku, zbídačení vězni z koncentráků, kdežto teď si křepce vykračují mladí, dobře a zdravě vypadající muži s chytrými telefony. No a co, to je fašismus, co tady naznačuješ, komentátore! 
 

Že většina uprchlíků není vůbec ze Sýrie. No a co.     Ale teď nám budou radit, že se máme uklidnit a jako se tak nějak "semknout". Ale okolo čeho a koho? Okolo Merkelové, Schulze, Hollanda, Junkera a jejich českých pomahačů? Tedy architektů rozvratu Evropy, zániku demokracie v evropském superstátu a lidí, kteří vidí v masách islámských běženců své nové voliče, protože na staré už není spoleh? 

NE! Tuhle eurogarnituru je nutno poslat k čertu, protože přináší ryzí brachiální zlo.
Václav Klaus, mladší