Volby v Rusku

18.3.2018     Rusko:

Celkové procento hlasů odevzdané kandodátům nemusí dosahovat 100%,

protože sčítací systém bere v úvahu neplatné hlasovací lístky.

Vladimír Putin                   76,66%                  Pavel Grudinin                  11,80%

Vladimír Žirinovskij              5,66%                  Xenija Sobčaková               1,67%

Grigorij Javlinskij                 1,04%                  Boris Titov                          0,76%

Maxim Surajkin                   0,68%                  Sergej Baburin                    0,65%

 

Volební účast v prezidentských volbách na Dalekém východě a na Sibiři již přesahuje účast v roce 2012. Rekordní účast oproti minulým volbám zaznamenána v regionechech Burjatie, Sachalin a Magadan, stejně jako na Kolymě.

Den před volbami štáby Navalného a ředitelka Stefanie Schiffer "Evropské platformy pro demokratické volby" se nachytaly na připravených materiálech o volebních podvodech a "možnosti uznat nezákonnými" volby v Rusku.

Z diskuze: Západ investoval hodně money, aby nám při volbách zajistil takovou účast.
Můj tchán s tchýní si pospěšili, aby včera ráno hlasovali pro Putina a poslali několik špatných slov Spojeným státům, Británii, May a dalším nepřátelům ... ale výsledek bude výborný. Účast 80% a stejně, pokud ne více pro Putina.

"Ruský Němec" porovnává: V Německu nedávné volby kancléře ... Žádné kamery, žádní pozorovatelé. Pro značení jednoduchá tužka, na provázku. Vytáhl jsem kuličkové pero, jedna z komise vykřikla: "Tak nelze!" Na mou otázku: "A tady to s jednoduchou tužkou, kterou pak vymažeš a dáš nový háček, jak potřebuješ, lze?". Nezmohla se na odpověď. Podle dotazování většina hlasovala proti Merkelové. Spíše proti její straně. A nic. Merkelová byla opět zvolena většinou.

Další z Dánska: Rozumím překvapení zahraničních pozorovatelů: průsvitné volební schránky, systém zpracování hlasovacích lístků (KOIB), videokamery, mraky pozorovatelů... To v "demokratickém" Dánsku kartonové urny a grafitové tužky.

Zdroj: https://vz.ru/news/2018/3/18/912995.html

http://www.zvedavec.org/vezkratce/15206/