V Mariupolu se šíří cholera

Včera 21:24 – Kyjev (20220610)

, ,

V ukrajinském městě Mariupol, které je po týdnech bojů pod ruskou kontrolou, se šíří cholera. Uvedla to BBC s odkazem na ukrajinského starostu města Vadyma Bojčenka. Ve městě je špatná hygienická situace, je plné trosek, odpadků i mrtvých těl. Podle Bojčenka je město uzavřeno. Kromě cholery se šíří i úplavice, vedení města se to ale snaží utajit. Tvrzení nemohlo být podle BBC ověřeno.

Ruskem dosazený starosta podle stanice uvedl, že probíhají testy a žádné případy zaznamenány nebyly.

Podle Bojčenka nikdo není oficiálně diagnostikován proto, že ve městě k tomu nejsou podmínky. „Nejsou doktoři, chybí infekční kliniky. Naše infekční nemocnice byla zničena i se vším vybavením, doktory povraždili," uvedl ukrajinský starosta. Ten se nyní ve městě podle serveru Ukrajinska pravda nenachází.

HYPERLINK "https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v–mariupolu–se–siri–cholera–40399773?utm_campaign=&utm_medium=z–boxiku&utm_source=www.seznam.cz"&HYPERLINK "https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v–mariupolu–se–siri–cholera–40399773?utm_campaign=&utm_medium=z–boxiku&utm_source=www.seznam.cz"utm_medium=z–boxikuHYPERLINK "https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v–mariupolu–se–siri–cholera–40399773?utm_campaign=&utm_medium=z–boxiku&utm_source=www.seznam.cz"&HYPERLINK "https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v–mariupolu–se–siri–cholera–40399773?utm_campaign=&utm_medium=z–boxiku&utm_source=www.seznam.cz"utm_source=www.seznam.cz

Shora uvedený výtrus vypustila včera fejkotrouba „novinky.cz“ s odvoláním na BBC…!

Podobný, ještě opepřenější fejk vypustil další "pravdomet" – echo24.cz (viz odkaz níže):

Dovolte mi, abych jejich tvrzení poněkud opravil:

WHO VYVRACÍ UKRAJINSKOU FALEŠNOU EPIDEMII CHOLERY V MARIUPOLU …

Světová zdravotnická organizace vyvrátila ukrajinskou falešnou zprávu o epidemii cholery v Mariupolu. WHO uvedla, že nemá žádné údaje, které by to potvrzovaly.

Světová zdravotnická organizace nemá k dispozici žádné laboratorní údaje, které by mohly potvrdit tvrzení ukrajinských představitelů o výskytu cholery v Mariupolu. V úterý to uvedla představitelka WHO Margaret Harris.

Připustila, že riziko šíření nákazy je skutečně vysoké, protože mnoho obyvatel Mariupolu nemá kvůli poškozenému vodovodnímu potrubí přístup k pitné vodě. WHO však nemá žádné údaje, které by naznačovaly, že se tak již stalo.

Současné zprávy nemůžeme potvrdit, protože nebylo provedeno úplné epidemiologické šetření. Žádné laboratorní potvrzení jsme nezaznamenali,

– poznamenala Harris.

Pozoruhodné je, že ve stejný den zástupce generálního tajemníka OSN Stephane Dujarric vyvrátil i ukrajinský výmysl, že Rusko údajně vyváží ze země ukrajinské obilí. Poznamenal také, že OSN ani Světový potravinový program nemají údaje, které by to potvrzovaly. Zároveň USA a Evropa otevřeně říkají, že vyvážejí ukrajinské obilí.

P.S. – Informace o výskytu cholery v Mariupolu se objevila už 31. května (viz video dole). Šlo o tři případy, z nichž dva pacienti snědli nedostatečně tepelně upravenou rybu a třetím byl námořník, který poté co přebíral svoje věci po návratu z moře, si neumyl ruce a pojedl chleba. Správa města zpřísnila kontrolu vodních zdrojů, doporučila nepít přechodně nepřevařenou vodu vydala zákaz koupání v moři (což obyvatele, jak vidno na záznamu málo vzrušuje). Video rovněž vyvrací lži bývalého starosta na útěku o tom, že nemocnice nemá lékaře, které Rusové postříleli. – zkrátka klasika dezinformace, dokonce s anglickým podpisem … – opentlené předním českým fejkometem.

HYPERLINK "https://www.1tv.ru/news/2011–05–31/122843–v_ukrainskom_mariupole_obnaruzhili_holeru"mHYPERLINK "https://www.1tv.ru/news/2011–05–31/122843–v_ukrainskom_mariupole_obnaruzhili_holeru"ariupole_obnaruzhili_holeru

Překlad:   st.hroch   řeklad: st.hroch 20220611