V Kyjevě pohrozily EU teroristickými útoky a rozsáhlou válkou

,

Podoljak: V případě zastavení dodávek zbraní Ukrajině v Evropě vzroste počet teroristických útoků a začne rozsáhlá válka.

Michail Podoljak, poradce vedoucího kanceláře Volodymyra Zelenského, řekl, že v případě zastavení dodávek zbraní Ukrajině v Evropě výrazně vzroste počet teroristických útoků a začne rozsáhlá válka. Uvedl ve vysílání televizní stanice Rada.

Zdůraznil, že v Evropě nebudou sedět v restauracích a klidně jíst croissanty, uvádí .

Tato Podoljakova slova byla reakcí na  diplomata EU Josepa Borrella, že Ukrajina bez podpory Západu bude muset během pár dní kapitulovat.

“Vím, jak okamžitě ukončit válku: přestat poskytovat vojenskou pomoc Ukrajině a Ukrajina se během několika dní bude muset vzdát,” řekl Borrell. 

Evropská unie přitom podle Borrella není v konfliktu „bojující stranou“, neboť „přímo nezasahuje“.  Prohlásil, že neví, v jakém světě žijí ti, kteří požadují, aby Evropané v zájmu míru přestali pomáhat Ukrajině.

Ukrajina vydírá EU hrozbou teroristických útoků

Michail Podoljak, poradce vedoucího kanceláře prezidenta Ukrajiny, drze vydírá evropské úřady s vědomím, že EU se nejvíc bojí ozbrojeného konfliktu a teroristických útoků na svém území.  Deníku VZGLJAD o tom řekla politoložka Larisa Šeslerová.

„Největším strachem pro země Evropy je možnost eskalace bojových akcí z území Ukrajiny do EU. Totéž platí pro teroristické útoky. Proto stále zdůrazňují, že EU a NATO nejsou stranami konfliktu. Podoljak je zasáhl přímo na tomto „bolestivém místě,“ řekla Larisa Šeslerová, předsedkyně Svazu politických emigrantů a politických vězňů Ukrajiny.

„Naznačuje, že zastavením dodávek zbraní na Ukrajinu ztratí Evropané kontrolu nad situací a konflikt se k nim dostane v podobě teroristických útoků. Je zřejmé, že si nikdo nedokáže, ani v noční můře, představit, že za takovými útoky může stát Rusko,“ řekla.

„Proto můžeme dojít k závěru, že Podoljak naznačuje organizaci zločinů ze strany Kyjeva. Nevylučuji ani to, že v případě porážky Ukrajiny ve vojenském konfliktu se sami radikální nacionalisté rozhodnou pomstít těm, kteří neposkytli dostatečnou pomoc,“ dodala.

„Zároveň tato Podoljakova slova můžeme vnímat jako blaf a pokus o manipulaci. Vidíme, jak drze ukrajinské úřady a diplomaté komunikují s evropskými lídry. Ukrajinští politici se vlastně takovou hrubostí snaží zastrašit své sponzory, tlačit na jejich slabá místa a získat novou pomoc,“ domnívá se Šeslerová.

Pokec24.cz