Ursula venku v Kyjevě

07. 04. 2022 –

Pokud existovaly nějaké pochybnosti o tom, zda je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Kyjevě, tak ty byly rozptýleny v pondělí, kdy zcela přesvědčivě vystoupil před kamerami v nedaleké .

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se zřejmě dnes také přesvědčivě postaví proti ruské agresi, když společně s šéfem unijní diplomacie Josepem Borrellem, rakouským kancléřem Karlem Nehammerem a slovenským premiérem . Tito čtyři hráli na jistotu a s návštěvou počkali, až se Rusko stáhne z hlavního města, což přišlo dříve, než se očekávalo.

Premiéři Polska, České republiky a Slovinska se sice stále budou moci chlubit tím, že byli prvními představiteli zemí Evropské unie, kteří ukrajinské hlavní město od začátku války navštívili, ale hrozí, že je von der Leyenová z hlediska svého PR překoná, pokud bude trvat na spoustě fotek venku na světle. Petr Fiala z „“ odmítl sdělit další podrobnosti o své návštěvě, ale když už Rusové v Kyjevě nejsou, jistě se bude moci se svými dychtivými fanoušky podělit o  či dvě fotografie.