Ukrajina pod těžkou palbouRusové útočí z moře a patrně i z Běloruska

Ukrajinci se ukrývají před ruským ostřelováním ve sklepech a krytech. Často jsou ale odstřiženi od proudu.

8:02

aktualizováno • 11:46

Téměř po celé Ukrajině se ráno rozezněly poplašné sirény. Podle zpravodajského webu Ukrajinska pravda bylo na Ukrajinu vystřeleno 72 raket. Cílem útoků znovu byla energetická infrastruktura země.

Článek

Ukrajina v pátek čelila dalšímu raketovému útoku. Podle serveru Rusové vystřelili na ukrajinské území odhadem 72 raketových střel. Útok mířil téměř na celé území republiky s výjimkou nejzápadnějšího cípu.

Rusové se znovu soustředili na ničení energetické infrastruktury země.

V důsledku ostřelování nefunguje v  elektřina. V Poltavské oblasti je několik měst, včetně samotné Poltavy. Město Kremenčuk je pak odstřiženo od elektřiny i od dodávek tepla.

Podobně je na tom i Charkov. Šéf správy Charkovského oblasti Oleh Syněhubov , že byla zasažena zařízení kritické infrastruktury v okrese Čuhujiv. V důsledku toho jsou možné výpadky proudu.

Problémům s poškozenou infrastrukturou čelí i Kyjev. V hlavní městě vypadává proud a plně nefungují dodávky vody. „Specialisté pracují na stabilizaci systému. Pro každý případ si připravte zásoby pitné a technické vody,“ na svém účtu na kanále Telegram starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

Zatím jsou podle místních médií dva oběti raketových útoků, pět lidí utrpělo zranění po zásahu obytné budovy ve městě Kryvyj Rih na střední Ukrajině.