Scénář noční můry Západu nazvaný „Rudá miliarda“ se stává realitou

31. 12. 2021 Janinna

Tempo rozvoje vztahů mezi Ruskem a Čínou „vytvořilo zázrak“

Rusko a Čína jsou jedinými garanty mezinárodního práva a mezinárodního řádu založeného na mezinárodním právu.

https://bit.ly/3Jrf3xE

MOSKVA, 30. prosince 2021, institut RUSSTRAT. 

Čínský velvyslanec v Moskvě Zhang Hanhui touto komplementární formou popsal vztahy mezi Ruskou federací a ČLR. Řekl, že mezi více než 170 zeměmi, s nimiž Čína navázala diplomatické styky, pouze s Moskvou vstupují do „nové éry“, což plně ukazuje jejich jedinečnost a zvláštní význam:

[To] ukazuje, že vztahy mezi Čínou a Ruskem jsou nejlepším obdobím v historii a jsou na nebývale vysoké úrovni a tempo jejich rozvoje vytvořilo zázrak „v historii vztahů mezi velkými zeměmi“.

Vyzrálé, konstruktivní a stabilní čínsko-ruské vztahy vytvářejí nový model udržitelného a stabilního rozvoje vztahů mezi sousedními mocnostmi, poskytují oběma zemím schopnost pohybovat se stabilně správnou cestou bez zásahů vnějších faktorů a představují úspěšný model a zkušenosti s rozvojem mezinárodních vztahů,“ řekl Zhang Hanhui.

Rusko a Čína jsou jedinými garanty mezinárodního práva a mezinárodního řádu založeného na mezinárodním právu s OSN v čele. 

Scénář noční můry Západu během studené války nazvaný „Rudá miliarda“ (obyvatelstvo Sovětského svazu a Číny, plus atomové zbraně) se tak stává realitou, ale v nové podobě.

Elena Panina,  ředitelka institutu RUSSTRAT

PEKING, 30. prosince. / TASS /. 

Čína a Ruská federace jsou společně schopny zajistit globální pořádek a odolat tlaku jednotlivých zemí usilujících o hegemonii a nadvládu ve světě. Oznámil to ve čtvrtek čínský ministr zahraničí Wang Yi.

Pevně ​​věřím, že pokud se naše velmoci, Čína a Rusko, postaví bok po boku a posílí spolupráci, mezinárodní řád bude neotřesitelný a globální principy nevyvratitelné. Hegemonismus nás nebude schopen porazit,“ řekl čínský ministr zahraničí.

pokec24.cz