Rusko poslalo do Baltického moře dvě desítky válečných lodí, aby zadržovaly NATO

Je to odpověď na provokace NATO. Větší část z těchto lodí má taktické zbraně a je schopná v průběhu jen několika minut přesně udeřit na klíčové vojenské základny NATO na území Evropy. V současnosti se tato skupina více než dvaceti ruských válečných lodí nalézá ve vodách Baltického moře. V nejbližším čase začnou ukazovat Západu připravenost na konfrontaci, pokud NATO nepřeruší provokace ve vztahu k Rusku.

Je známo, že ruské vojenské loďstvo bude plnit konkrétní praktické válečné úkoly, zejména ničit nadvodní, ponorné a vzdušné síly. To ukazuje na fakt, že ruská strana je připravená demonstrovat Západu pozici síly.

Dvacet válečných a dalších lodí opustily své stálé základny a vyjely do určených rajonů Baltického moře, aby vyplnily úkoly v rámci plánovaných opatřeních bojové připravenosti – sděluje tisková služba západního vojenského okruhu.

Několik zemí NATO se rozhodlo poslat do Baltického moře své válečné lodě, aby vytvořily napětí u ruských hranic, je však zřejmé, že ruská flotila, která vyjela na cvičení, donutí Alianci ustoupit.

Podrobněji: https://avia.pro/news/desyatki-rossiyskih-boevyh-korabley-napravleny-v-more-dlya-sderzhivaniya-nato