Ruské elity zvažují svržení Putina, tvrdí ukrajinská rozvědka.

Zelenskyj: Chci mluvit s Putinem. Když rozhovory selžou, hrozí světová válka

Když si přečteme názvy obou článků, vnucuje se nám otázka, proč ukrajinská rozvědka včasně neinformovala prezidenta Zelenského, že někteří Rusové zvažují svržení Putina. Není to přece tak těžké, když jde, jak nám říkají, o autoritativní stát. My si dosud mysleli, že svrhnout „diktátora“, o kterém říkají vše nehezké, je velmi těžké. Ale ukrajinská rozvědka to musí vědět přece lépe než my a prezident Zelenskyj.

Stačí si přece nějakou dobu počkat a slova se mohou stát skutkem. Proto by pan prezident neměl hazardovat se svou dobrou pověstí a raději vyčkat času. A potom je již vše na dobré cestě, aniž se celý svět musel třást strachy, že rozhovory prezidentů Putina a Zelinského selžou a pak bude hrozit světová válka.

ČNL

Ruské elity zvažují svržení Putina, tvrdí ukrajinská rozvědka

Dnes 15:11

ukrajinské ministerstvo obrany. Informaci není možné nezávisle ověřit.

Zelenskyj: Chci mluvit s Putinem. Když rozhovory selžou, hrozí světová válka

,

HYPERLINK "https://www.twitter.com/intent/tweet?url=https%3A%2F%2Fwww.seznamzpravy.cz%2Fclanek%2Fzahranicni–zelenskyj–chci–mluvit–s–putinem–kdyz–rozhovory–selzou–hrozi–svetova–valka–194569%23utm_source%3Dtwitter%26utm_medium%3Dsharebt%26utm_campaign%3Dtop&text=Zelenskyj%3A%20Chci%20mluvit%20s%C2%A0Putinem.%20Kdy%C5%BE%20rozhovory%20sel%C5%BEou%2C%20hroz%C3%AD%20sv%C4%9Btov%C3%A1%20v%C3%A1lka&via=SeznamZpravy&related=SeznamZpravy" \o "Sdílet na Twitteru" \t "_blank"

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ilustrační foto.

16:10

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou CNN prohlásil, že je nutné využít všechny šance a mluvit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Článek

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je připravený jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Současně varoval, jestliže pokusy o vyjednávání selžou, mohlo by to znamenat „třetí světovou válku“. Zelenskyj to prohlásil v rozhovoru s americkou CNN.

INCLUDEPICTURE "https://d15–a.sdn.cz/d_15/c_img_QL_n/dWsERz.jpeg?fl=cro,0,100,1280,720%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75" \* MERGEFORMATINET