Ruská reakce na oznámení kolektivního Západu o dodávkách západních tanků Ukrajině

Chystám speciální „tankové“ vydání Kosy, které se zabývá zákulisními tahanicemi ohledně dodávek zejména německých Leopardů! A je to opravdu čtení, tak říkajíc – k popukání. Ale protože jsem to psal už předevčírem, tak je jasné, že vývoj už mne předběhl. Jenže věřím, že i tak to pro vás bude velmi přínosné! Protože to popisuje NÁS ten slavný jednotný a nerozdělitelný kolektivní Západ, naše jedinečné a posvátné hodnoty a míru té zcela unikátní solidarity. Všechno přirozeně ze západních zdrojů. Jak je na Kose zavedeným zvykem.

Datum příspěvku 25. ledna 2023

Petr Vlk

Nicméně ty, celkem tři články byly tvořeny v čase kdy ještě do dodávkách Abramsů a Leopardů nebylo rozhodnuto. Nyní už je. Nemělo smysl k tomu vydávat flash, protože první informace prosákly už včera.

Ale od rána lítám po ruských webech a hledám nějakou zásadní reakci Ruska.

Nepřetiskuji z ruských zdrojů. Zásadně jen z naprosto neprůstřelných západních adres. Abych nikomu neposkytl záminku znevěrohodit Kosu. Mimořádně řídké výjimky učiním jen tehdy, když si tím Kosa nezadá. Což je dnešní případ. Protože zatím nejzajímavější reakci přinesla ruská tisková agentura RIA Novosti. Jde sice jen o polooficiální stanovisko, nicméně s krajně zajímavým aspektem, který bych bral jako neoficiální varování Moskvy, že už opravdu stojíme na prahu jaderného konfliktu!

Konkrétně jde o článek

což můj překladač zpracoval takto:

Diplomat varoval Západ před důsledky dodávek munice s uranem do ozbrojených sil Ukrajiny

Gavrilov: Moskva bude dodávky granátů s uranem do Kyjeva považovat za použití špinavých jadernýchbomb

VÍDEŇ 25. ledna – RIA Novosti. Dodávku uranových granátů západní výroby do Kyjeva bude Moskva považovat za použití špinavých jaderných bomb, řekl Konstantin Gavrilov, vedoucí ruské delegace na jednání ve Vídni o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení.

„Varujeme západní sponzory kyjevské vojenské mašinérie před povzbuzováním k jaderným provokacím a vydírání. Víme, že tank Leopard 2, stejně jako bojová vozidla pěchoty Bradley a Marder, jsou vyzbrojeny pancéřovými projektily s uranovým jádrem, použití což vede ke kontaminaci oblasti, jako se to stalo v . Pokud bude Kyjevu dodán takovými granáty pro těžkou vojenskou techniku ​​NATO, budeme to považovat za použití špinavých jaderných bomb proti se všemi z toho vyplývajícími důsledky,“ řekl diplomat ve svém projevu na o bezpečnostní spolupráci.

Západní země donutily k rozhodnutí převést obrněná vozidla na , zdůraznil Gavrilov. Berlín se vědomě rozhodl ve prospěch „německých tanků s kříži na pancíři znovu útočících na ruské vojáky,“ pokračoval Gavrilov. Zdůraznil, že ruská armáda tato bojová vozidla zničí, jak se nyní děje se zbytkem zbraní NATO.

Pokud někdo říká, že jde o něco, čeho si nemusíme zas až tak moc všímat, protože

1– nepromluvil ani Putin ani Lavrov, ani nikdo jiný z nejvyšší kremelské špičky, nýbrž jakýsi diplomatický čert šesté kategorie,že2– jde o protitankové granáty a nikoliv o jakoukoliv jadernou bombu, tudíž netřeba se vzrušovat, hluboce se mýlí!!!!

Jednak tyhle zbraňové dodávky prolomily dosavadní absolutní tabu Západu a už sami o sobě dávají dost důvodů, aby Rusko zvážilo všechny možné druhy odvety, včetně jaderné, pokud by snad západní tanky skutečně představovaly zásadní kvalitativní zvrat na frontě a především používat ochuzený uran ve zbraňových systémech proti Rusku je úplně jiný level než když to NATO a Američané nasadili proti Srbsku a Iráku.

Jestli to nejvyšší Moskva vyhodnotí jako užití jaderného střeliva, pak minimálně sama pro sebe získá oprávnění k nasazení taktických jaderných zbraní. Když vy projektily s ochuzeným uranem, tak my miniaturní ale nezastavitelné malovýtěžné jaderní náboje taktického významu. Ovšem schopné zničit například mosty přes Dněpr. Jak by po zničení těchto mostů se velmi rychle vyvinula situace na frontě levobřežní Ukrajiny je myslím dostatečně jasné.

Kolektivní Západ si opravdu zahrává s osudem lidstva a celé planety!

Předevčírem, než bylo rozhodnuto o dodávkách tanků Kyjevu bylo ještě oznámeno tohle:

24. 1. 2023 20:18 

Podle správců symbolických hodin posledního soudu (Doomsday Clock) se svět po loňském roce posunul o deset vteřin blíže k absolutní zkáze. Nově ukazují, že do ní zbývá 90 vteřin, nejméně od vzniku hodin v roce 1947. Hlavním důvodem zkrácení výhledu je válka na Ukrajině, uvedla skupina vědců v prohlášení.

Vsadím se, že dnes, po zprávě o západních tancích pro Ukrajinu už tyhle smrťácké hodiny znovu přenastavili. K fatální a konečné 12,00 hod. kdy definitivně spadne klec!

Jsem zvědav na všechny ty Bideny, Scholze, Macrony, Morawiecké, Fialy, Stoltenbergy, Leyenové, a podobné politikářské živočichy až začnou létat rakety. Oni fakt nechápou, proč Rusko vyslalo fregatu Admirál Gorškov s hypersonickými raketami Zirkon do severního Atlantiku k americkým břehům? Ono jim to nedošlo, že když tahle loď odpálí svůj náklad, pak ho Amerika ani nikdo jiný nemá čím zastavit????!!!!!

Autor Petr Vlk, zdroj